Атовці, рішалам наплювати на ваших побратимів. Їм потрібна особиста вигода

Тактика галасу та хаосу у Пустомитівській міськраді

БлогиБогдан Масляк , 3 жовтня 2018 1388 1
Богдан Масляк
волонтер, керівник і співзасновник ГО «Допоможи фронту», живе у Пустомитах

Почну з вибачень перед міським головою Олегом Серняком.

Вибач за вчорашній армагедон, вибач за атовців. За те, що вчасно не встав і не сказав нічого на твій захист. Я назву це власною слабкістю. З атовцями я знайомий з перших днів війни, і знаю їх з іншої сторони – як воїнів. А тут я навіть не відразу зрозумів, чи це «активісти», чи воїни.

Тепер про це «все».

Соромно.

Мені реально соромно за вчорашнє дійство у Пустомитах. Соромно, насамперед, за себе. Тому що, довгий час мовчки спостерігав за цим всім. Як же це назвати? Все-таки, краще утримаюсь.

Але ні, те, що відбулося – це п****ць. Суцільний крик та хаос. Запитання на запитання, жодної конкретики та бажання вирішити конфлікт, жодна спроба перевести його в русло порозуміння не досягала успіху. Все було спрямоване на те, щоб підтримувати галас. Головне гучніше кричати, обкладати матюками всіх, хто бодай подає голос, та на додачу погрожувати розправою. Тактика галасу та хаосу.

А, ще такий улюблений вираз: де ти був в 14-му? Ти воював?

Багатьох це заводить в ступор, бо переважно звертаються до тих, хто не воював, а опонент, хоч-не-хоч, таки прикривав твій зад на «нулях». Або й не прикривав, але хто ж це тепер перевірить?

В мене були певні підозри, які тепер вони стали більш обґрунтованими.

Держава посіяла проблему (у вигляді обіцянок в 14-му році: ви йдіть воюйте, а ми вам все потім надамо), і тепер збирає(мо) врожай, який добротно вродив по всій країні.

Поспілкувавшись з хлопцями в кулуарах, я тільки впевнився, що це стандартна схема рішал від землі, в яку все частіше втягують атовців. Вони часто навіть не розуміють самі, що ними просто прикриваються як ширмою. Якщо виходить тихо, мирно – добре, як кажуть «влізло». Якщо ж ні, то включається стандартне: Ти воював? І далі по схемі: корупціонери, злодії, чиновники і т.д., крик, мат, погрози.

Правда, мушу визнати, що більша частина хлопців щиро вірить в те, що вони таким чином борються з несправедливістю від чиновників. І мають на це підстави. Ввімкніть телевізор. Адже чиновник атовцеві – ворог, якого треба «знищити». І чиновники дають задню. Та нехай, лиш би мене не зачіпали, бо в багатьох є чого боятися.

Олегу ж нема чого боятися, хоча в мережі активно роздмухується інформація про корупцію в міській раді: мер-корупціонер, хабарник і т.д. І люди вірять, бо хочуть вірити. Люди люблять скандал, інтригу, сенсацію. А як тут не повіриш, коли сам Синютка про це заявляє. І дає вказівку відповідним органам розібратися з «корупціонерами» на місцях. Лякає тюрмою, два на метр землі пропонує на цвинтарі. Є така приказка «Не рий яму іншому – сам туди впадеш».

Як на мене, якось непослідовним він виглядає. Спочатку з суворим виглядом говорить про те, що його ввели в оману. І дає вказівку розібратися. Комісія і все таке. Тепер же коментує, що нічого поганого нема у тому, що атовці включили в список неатовців. Мовляв, це їхня справа кого туди включати, все в рамках закону. Браво. Аплодую стоячи. Ви самі вказали на схему безкоштовного виділення земель. Для цього потрібно:

- створити та зареєструвати ГО з числа атовців (головне, щоб УБД було. Пофіг від кого, хоч від ВСП, хоч від прокуратури і т.д., не обов`язково було сидіти в окопах, і так ніхто не перевірятиме. В випадку чого будемо давити криком);

- знайти незадіяні території (бажано рекреаційні, в лісах, навколо озер, близько до Львова і т.д.);

- скласти списки, в які обов`язково включити кілька людей з УБД (тут без образ), решту розбавити список бажаючими за недорого отримати ділянку;

- йти в органи місцевого самоврядування, подавати списки – і все, вуаля.

Чекаємо на рішення. Все просто і геніально.

Щось подібне відбулося і в нас, тільки в міськраду ніхто не ходив (чи здається ходили, а їм відмовили?), а пішли прямо в облдержадміністрацію. Виглядає на те, що там легше «домовитися».

Як я зрозумів, що люди, які прийшли на сесію, жодного відношення до місцевої громади не мають? Ну, як мінімум, ті хто «голосно» говорив. Особливо сподобалося мені демонстративне завезення смітника. Ви серйозно, хлопці?

Один з атовців розповів як працюють в Солонці. Реально тішить. Особливо тішить, як надали 20 га атовцям, у тій ж Солонці. Під сади, здається. Атошний бізнес, і все таке. Але частина земель, дивним чином, опинилися в руках однієї людини. ОК, маєте право. Просто сумно, що вас використовують. Ви ж як сліпі кошенята. Хтось заробить, але тільки не ви. Прикро за вас.

Це ваша особиста справа – давати можливість комусь на вас їздити та вами прикриватись. Власне тим, хто навіть не цінує того, що ви зробили для них. Ви ж пішли воювати, більшість добровільно, замість них.

Вони ж вас і тут відсилають на «передову», стоять за вашими спинами.

Вас війна змінила. Вона сидить в вас, назавжди пустила своє коріння, міцно обвила своїми путами, і не хоче відпускати. Ви ніколи не забудете ні свист куль, гупання мін, присмаку пороху на губах, запаху просяклого наскрізь димом бліндажа. Рішалам наплювати на загибель ваших побратимів. Їм просто цього ніколи не зрозуміти. Чуєте? Ніколи.

Їм потрібна лиш особиста вигода. І вони успішно цього добиваються, вашими руками.

Привернув увагу чувак в формі з депутатів, який спробував змінити тему сесії, а саме оголосити недовіру та відсторонити від обов`язків міського голову. Тю, так це ж один з організаторів схеми, бувший (а мо’ й ні) регіонал п. Саврук. Він також «атовець»? Виявляється, має учасника бойових дій, правда виданий ВСП (то ця, що військова служба правопорядку, знаєте таку?), де здається й «служить». Але то таке. Він же звертається до вас «побратими». Ви ж побратими ригам? Чи ні? То фігня, що він керував районним осередком партії Януковича. Він же у формі, а людині в формі можна вірити беззаперечно. Свою місію Саврук виконав. Сесію зірвав і з гордо піднятою головою швидко покинув залу.

Хтось крикнув: мені по**й, хто там в списках. Лиш нехай землю дадуть.

Ви також для цього воювали?

Тепер вам по**й хто вами керує, лишень особиста вигода? Тобто люди, через яких війна й почалася, тепер для вас авторитет?

Конфлікт виник не через те, що атовці хочуть отримати землю, а поганий мер не хоче надати, лишень хоче продати за доляри (зі слів п. Синютки). Він виник через ділків та рішал, які це все організували, таких як Саврук та йому подібні. Через людей, яких ви протягуєте на своїй спині (у списку).

Знаєте Миколаївське озеро (Байкал, Задорожне)? Всі пам’ятають, як боролися з незаконними загорожами на озері? Люди обурювалися, що позакривали доступ до озера. Пам’ятаю, як навіть один паркан лупцювали та пробували звалити. Синютка також приїжджав… Були гучні заяви, комісії, активісти з молотами і т.д. Там ще дачі побудовані одіозними фігурами (чого тільки вартує Козак, приспішник Медведчука), з якими бодатися не кожен наважиться.

Їдьте подивіться, чи бодай один паркан прибрали.

Я не хочу, щоб таке зробили з озером у Наварії. І громада Наварї не хоче. Хтось фактично виріс на цьому озері.

Серняк хоче знайти компроміс між вами та громадою.

Для цього міський голова вас і збирав.

Але чи ви хочете цього самі?

Оригінал

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук