За прикладом Саакашвілі
Львівські активісти без спецтехніки зруйнували цегляні і бетонні огорожі навколо озера Задорожне
До теми
Львівські активісти, які сьогодні, 27 серпня, разом із головою Львівської ОДА Олегом Синюткою поїхали на озеро Задорожне (Миколаївський район), аби проінспектувати територію довкола водойми, в результаті понищили кілька цегляних та бетонних парканів, які закривали доступ до озера.
У подіях брали участь представники громадських організацій «Рабів до раю не пускають» та Економічного бойкотного руху.
Активісти почали валити паркани вже після того, як Олег Синютка завершив огляд території поблизу озера та зустрівся із деякими підприємцями, в оренді у яких перебуває земля біля водойми. В інспектуванні територіі навколо озера також брали участь очільник львівської міліції Дмитро Загарія, прокурор Львівщини Роман Федик, народні депутати Володимир Парасюк та Тарас Батенко.
Оглядати прибережну територію Олег Синютка розпочав біля одного з бетонних парканів поблизу водойми. Поруч із парканом в цей час був припаркований екскаватор. При огляді територію голову Львівської ОДА супроводжував представник колективного підприємства «Гові» Андрій Гацков. Підприємство взяло в оренду на 15 років понад 4 га відкритих земель водного фонду.
Представник фірми переконував Синютку та десятки активістів, які прийшли на подію, що територія озера, де господарює «Гові», дбайливо доглядається та очищується. На доказ цього він демонстрував фото озера до того часу, коли фірма взяла землю біля нього в оренду. Водночас, Гацков зауважував, що більшість взятої в оренду території передана численним суборендарям, діяльність яких підприємству проконтролювати досить складно.
Після оглядин частини пляжу, де господарює «Гові», Синютка разом із активістами та журналістами, продовжив огляд території навколо озера – десятки учасників «інспектування» оглядали загороджені пляжі, подекуди їм доводилось проходити крізь доволі вузькі двері у стінах.
Майже годинний огляд прибережної території завершився імпровізованвим брифінгом голови ОДА. При цьому, громадські активісти дорікали йому нерішучістю та закидали невиконання обіцянок – мовляв, ще за 3 тижні перед 27 серпням Синютка обіцяв вирішити проблему парканів навколо озера.
«Частину парканів дійсно знесли, але [вільного] доступу до водойми досі нема. Є озеро і, абсолютно байдуже, набудували парканів приватні підприємці, мешканці кооперативу чи інші люди – йдеться про доступ до водного плеса», - зазначила представниця ГО «Варта-700» Наталія Шелестак.
У відповідь голова ОДА запевнив, що від сьогодні кожна людина, що захоче відпочити біля озера, має вільно потрапити до води.
«Я сьогодні прийшов, і так кожна людина має прийти, і, від сьогоднішного дня, мати вільний доступ до води», - зазначив Синютка.
Також Синютка додав, що поважає підприємців, які чесно ведуть бізнес біля озера Задорожного і сплачують податки і вважає, що надалі слід вирішити питання про безперешкодне ведення бізнесу для них.
Водночас, представник КП «Гові» Андрій Гацков запевнив, що на орендовану підприємством територію біля озера всі охочі і раніше потрапляли безперешкодно, сплачуючи лише за додаткові послуги. Цю інформацію заперечили місцеві активісти, які переконували, що підприємство завжди брало гроші за вхід. Утім, за присутності Синютки, Гацков пообіцяв журналістам, що до 10-го вересня територія біля озера буде розгороджена.
«Я допоможу панові Андрію. Пан Андрій до 10-го числа розгородить 50 метрів території, щоб до озера можна було пройти», - сказав Синютка.
Гацков, своєю чергою, пообіцяв домовитися щодо демонтування парканів із суборендарями.
Після цього Синютка із іншими чиновниками покинув журналістів та активістів. Останні ж вирішили продовжити ходу периметром озера, однак спогляданням цього разу не обмежились, а почали валити спочатку розташовані відразу ж біля водного плеса бетонні загорожі, а потім і залізні сітки в самому озері.
За подіями спостерігали місцеві мешканці. Частина з них називали такі дії вандалізмом, частина - підтримували.
Зокрема, один із чоловіків, який зауважив, що працює в будинку паркан якого виходить прямісінько до озера, кричав на активістів та відмовлявся давати коментарі журналістам. На прохання дати відповідь на питання, чи встановлений паркан законно, той відповів:
«Дозволи давали такі ж, які зараз це руйнують».
Водночас, мешканка іншого будинку, який розташований далі від озера, сказала, що підтримує дії активістів, оскільки власники прибережних будинків «знахабніли». На її думку, поруйнувати паркани слід було давно.
Активісти повалили близько п'яти бетонних огорож та взялися руйнувати двометровий цегляний паркан. У відбиванні цегли сокирою активну участь брав народний депутат України Володимир Парасюк.
Як повідомляв ZAXID.NET, боротьба із незаконними парканами довкола озера Задорожного, триває не перший рік. З цього приводу збирали багато комісій різних рівнів – районного, обласного тощо, а також порушували кримінальні провадження. Наприклад, ще з минулого року триває досудове розслідування двох кримінальних правопорушень щодо захоплення прибережної захисної смуги озера.
Фото: Мирослав Пархомик/ZAXID.NET