Mikroelektronika та SoftServe підписали договір на впровадження е-квитка у Львові
У четвер, 12 березня, відбулося підписання контрактного договору на виконання робіт із розробки, постачання, впровадження та обслуговування автоматизованої системи оплати проїзду для Львова. Договір підписали переможець тендеру — чесько-український консорціум компаній Mikroelektronika spol s r.o. та SoftServe — Municipal Technologies LLC та ЛКП «Львівавтодор». Про це повідомили у прес-службі ЛМР.
«Сьогодні ми підписали контракт між «Львівавтодором» і Mikroelektronika, генеральним підрядником консорціуму, і починаємо процес впровадження системи електронного квитка, який, по-суті, стане єдиним квитком для міста Львова, об’єднає усі види транспорту та надасть можливість купувати певний час користування міським транспортом (день, тиждень чи місяць). Наступним етапом буде узгодження всіх технічних специфікацій, який буде тривати до трьох місяців, після якої почнеться виготовлення обладнання і встановлення їх на автобуси», — зазначив заступник директора департаменту житлового господарства Андрій Білий.
За його словами, 11 грудня 2019 року тендерний комітет завершив ознайомлення з пропозиціями учасників тендеру на е-квиток і визначився з переможцем. Це — консорціум Mikroelektronika та SoftServe. Щоправда, інший учасник тендеру, який подав на 2 млн грн дорожчу пропозицію, поскаржився в ЄБРР на замовника ЛКП «Львівавтодор», звинувативши його у тому, що процедура була некоректною. Банк розглядав скаргу понад 3 місяці, та підтвердив рішення тендерного комітету, що процедура відповідає політиці Банку. Проте через розгляд скарги було втрачено час.
Після підписання контрактного договору починаєься етап практичної реалізації проекту. Він складається з наступних фаз:
- Детальне проектування — до 3 місяців;
- Тестування обладнання — до 1 місяця;
- Виготовлення та встановлення обладнання — паралельні процеси, які займають орієнтовно 10−11 місяців;
- Тестова експлуатація та прийом в експлуатацію — 2 місяці.
Згідно з попереднім графіком, від підписання договору до прийому в експлуатацію має минути 74 тижні.
За інформацією ЛМР, змовник проекту ЛКП «Львівавтодор» оцінював цінові пропозиції учасників за такими критеріями: вартість впровадження проекту, вартість обслуговування та підтримки системи впродовж 10 років після завершення гарантійного періоду. За такими показниками найменшу ціну надав чесько-український консорціум Mikroelektronika spol s r.o. та SoftServe — Municipal Technologies LLC.
Нагадаємо, що відповідно до рішення тендерного комітету ЛКП «Львівавтодор», 11 грудня 2019 року переможцем тендеру у впровадженні е-квитка у Львові був визнаний консорціум двох компаній Mikroelektronika spol s r.o. та SoftServe — Municipal Technologies LLC. Тендер відбувався у кілька етапів. На другий етап тендеру свої пропозиції подали тільки дві компанії: Естонські «Ріданго» та «Дател» і консорціум чеської та львівської компанії.