Мінекономрозвитку: проблем з борошном цьогоріч не буде

Економіка16 лютого 20110

Україна має достатній запас зерна, щоб забезпечити потреби населення у борошні в повній мірі. Про це заявив перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Вадим Копилов.

Про це ZAXID.NET повідомили у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Він переконаний, що запаси зерна і борошна в Україні сьогодні виключають проблеми з реалізацією цього товару в роздрібних торгових мережах.

«Завдяки заходам, які уряд вжив раніше, зерна, слава Богу, в Україні цілком вистачає. Більше того, ми маємо зерна і борошна не просто достатньо, а понад усі норми», - зазначив Вадим Копилов, коментуючи інформацію про те, що у магазинах начебто виник дефіцит борошна.

За його словами, таку ситуацію можна пояснити виключно штучним ажіотажем та прагненням отримувати надприбутки: «Це - ажіотаж, не більше того. Сьогодні відбувається погоня за тим, щоб отримати надприбутки».

Як пояснив Вадим Копилов, у результаті введення квотування на реалізацію зерна на експорт, ціна на цей продукт на внутрішньому ринку в два рази нижча від зовнішньої. При цьому сформовані достатні запаси зерна для внутрішнього споживання. «До нового урожаю зерна достатньо. Стверджую, що проблем з борошном в 2011 році в Україні взагалі бути не може бо всіх ресурсів у нас цілком достатньо», - зауважив перший заступник міністра. Водночас він підкреслив, що рентабельність зерна за внутрішньою ціною на сьогоднішній день достатньо висока, вона покриває не тільки всі витрати, але й дає високий рівень прибутку.

Вадим Копилов нагадав, що прем'єр-міністр уже розпорядився, щоб Міністерства аграрної політики та продовольства та Держрезерв пришвидшили роботу щодо забезпечення внутрішнього ринку достатніми обсягами борошна: «Зерна вистачає, борошномельних потужностей вистачає, тому ніякої біди з борошном не буде».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук