Мінфін запропонував поділити стипендії між потребуючими і талановитими студентами

Представники Мінфіну запропонували студентам компроміс у питанні призначення стипендій

Міністерство фінансів пропонує зберегти загальний розмір стипендіального фонду в держбюджеті 2017 року на рівні близько 5 млрд грн, проте зменшити кількість одержувачів академічних стипендій. Про це заявив Сказав міністр фінансів Олександр Данилюк на зустрічі зі студентами в Києві в п’ятницю, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні є зрівнялівка: 70% студентів отримують академічну стипендію і лише до 6% – соціальну стипендію. Чи справедливо це?», – зазначив міністр.

За його словами, Мінфін пропонує скоротити кількість одержувачів академічних стипендій, щоб такі стипендії стали великим стимулом, але одночасно збільшити як суму, так і кількість одержувачів соціальних стипендій.

Заступник фінансів Сергій Марченко пояснив, що одержувачами соціальних стипендій можуть стати студенти, чиї сім'ї звернулися за субсидіями. Він нагадав, що таких домогосподарств в Україні налічується 8 млн.

Говорячи про академічний стипендіальний фонд, заступник міністра повідомив, що обговорюється можливість виплачувати з нього стипендії 10-20% з загальної кількості студентів. При цьому Мінфін пропонує надати вузам право самим визначати кращих студентів для призначення академічних стипендій.

За словами Марченка, якщо запланувати показник у 10%, то розмір стипендії може становити 2,5 тис. гривень. Він уточнив, що питання частки стипендіатів ще дискутується, повідомили «Українські Новини».

Також Мінфін виступає за виділення стипендій в окрему бюджетну програму.

Студенти привітали готовність Мінфіну до відкритої дискусії. Представники однієї з асоціацій студентського самоврядування на знак примирення передав плитку шоколаду Марченку, якому минулого тижня інші студенти поцілили тортом в обличчя на прес-конференції.

Нагадаємо, Міністерство фінансів пропонує запровадити навчання студентів в магістратурі в вищих навчальних закладах виключно на контрактній формі (за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб).

Міністерство освіти виступає за отримання соціальних стипендій великою кількістю студентів, які її потребують.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що стипендії не будуть скасовані.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук