Мінінфраструктури хоче майже в 10 разів збільшити штрафи за перевантаження автотранспорту

ЕкономікаІрина Данилів, 22 червня 20154851

Міністерство інфраструктури України має намір створити пілотний проект з відновлення та ремонту автомобільних доріг в Україні за рахунок стягнення штрафів з перевізників за проїзд автодорогами країни з порушенням габаритно-вагових норм, про це заявив голова дорожнього департаменту Міністерства інфраструктури Роман Хміль, повідомляє УНІАН.  

На сьогодні в Україні мінімальний штраф за перевантаження автотранспортного засобу становить 1,7 тис. грн. В міністерстві вважають, що штрафи необхідно встановлювати в залежності від перевантаження і вони повинні бути великими – від 1 до 10 тис. грн, або навіть збільшити їх до рівня європейських країн. Наприклад у Польща такий штраф становить 1,5 тис. євро, а в Німеччині  - 10 тис. євро.

Крім того, транспортне відомство має намір ввести подвійний контроль ваги автотранспортних засобів, зокрема вантажівок - автоматичний вагокомплекс буде передавати інформацію про перевантаження інспектору, який зобов'язаний зупинити і оштрафувати такий автотранспорт. У свою чергу інспектор буде мати засоби відеофіксації і веб-камеру для автоматичної трансляції своєї роботи в інтернеті.

«Ідея в тому, щоб впровадити подвійний контроль. Автоматична рамка зважує транспортні засоби, ця інформація йде інспектору, одночасно надходить також у Мінінфраструктури та СБУ для незалежного контролю інспектора. Він, отримуючи інформацію, зобов'язаний зупинити авто і оштрафувати його. Якщо він пропустив такий автомобіль, він буде звільнений, бо не виконує свою функцію», - заявив Хміль.  

За словами керівника департаменту, автоматичний ваговий контроль автотранспорту на дорогах може бути введений у січні 2016 року. Вартість проекту становить від 5 млн дол. до 15 млн дол., а для роботи системи необхідно придбати як мінімум 50 автоматичних комплексів.

Реалізувати такі ідеї міністерство пропонує в першу чергу на дорогах Миколаївської області, а потім в інших регіонах. Саме в Миколаївській області дорожнє покриття на сьогодні найгірше в Україні, а 99% збитку дорогам наносять навантажені понад норматив автотранспортні засоби.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук