Міністерство економіки підтвердило помилку в угоді про вільну торгівлю з Канадою

Міністерство економіки підтвердило помилку в угоді про вільну торгівлю з Канадою
фото EPA
У міністерстві відзначили, що помилка є технічною і не впливає на застосування угоди з Канадою

Міністерство економічного розвитку і торгівлі підтверджує наявність технічної помилки в угоді про вільну торгівлю з Канадою, яка, однак, не вплине на реалізацію угоди. Про це повідомила прес-служба міністерства.

«Мінекономрозвитку підтверджує, що в угоді про вільну торгівлю з Канадою в додатку «Тарифний графік Канади» дійсно перераховані правила скасування і зниження мит для українських товарів, що імпортуються в Канаду. В українському тексті додатка, однак, йдеться про «зниження ввізних мит для товарів, що походять з Канади», – йдеться в повідомленні.

При цьому в міністерстві відзначили, що помилка є технічною і не впливає на застосування угоди і виконання сторонами своїх зобов’язань.

Українська сторона вважає, що при ввезенні українських товарів до Канади має застосовуватися тарифний графік Канади, що міститься в англійському та французькому текстах угоди.

Згідно з повідомленням, Мінекономрозвитку вже вживає необхідних заходів для виправлення помилки, процедура якого регламентується статтею 79-ю Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року.

Разом з тим, міністерство готує додаткові роз’яснення для експортерів про мита, які застосовуються Канадою до українських товарів.

Нагадаємо, 1 серпня набула чинності угода про зону вільної торгівлі з Канадою. Ця північноамериканська країна відкриває для українців 98% свого ринку.

Без мита українські виробники зможуть експортувати в Канаду перероблену сільськогосподарську продукцію, товари харчової, легкої, хімічної, нафтової та машинобудівної промисловості.

Експорт деяких товарів буде безмитним лише в межах встановлених квот.

Згодом з’явилася інформація, що українська версія угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою містить помилку перекладу, яка здатна ввести в оману імпортерів канадських товарів до України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук