Міністерство фінансів монетизуватиме субсидії у три етапи

ЕкономікаРоман Ганкевич, 21 жовтня 201718600
Міністерство фінансів монетизуватиме субсидії у три етапи
фото DT.ua
Субсидії будуть перераховуватися за фактично спожиті енергоносії та надані послуги

Міністерство фінансів розробило план переходу на грошові розрахунки за субсидіями, який передбачатиме три етапи. Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня» повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

Як зазначається, перший етап передбачатиме монетизацію розрахунків за субсидіями на рівні підприємств – постачальників послуг. На другому етапі – підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів і їх верифікація тощо). На третьому етапі відбуватиметься монетизація субсидій на рівні домогосподарств.

«Наразі ми на першому етапі, який вводить з нового року монетизацію субсидій на рівні постачальників послуг», – зазначив заступник міністра.

За його словами, метою цих змін є перехід на прозорі та своєчасні розрахунки «живими» грошима за субсидіями між державою та постачальниками послуг. Після опалювального сезону 2017-2018 років планується перевести частину платежів на звичайні поточні рахунки підприємств – постачальників послуг, що забезпечить ще одну передумову для переходу до вільного ринку: створить можливості для підприємств, які хочуть працювати з населенням, і відкриє шлях до прямого перерахування субсидій домогосподарствам, які самостійно зможуть розраховуватися за комунальні послуги.

«На практиці це працюватиме так: перерахування субсидії здійснюватиме безпосередньо Держказначейство без будь-яких протоколів. Субсидії перераховуватимуть за фактично спожиті енергоносії та надані послуги, що дасть змогу уникнути ситуацій, коли, наприклад, виконавці отримують більший обсяг субсидій, ніж спожили домогосподарства», - зазначив він.

Сергій Марченко також повідомив, що будуть чітко встановлені терміни проведення розрахунків – до 24-го числа кожного місяця. Це гарантуватиме своєчасність оплати. При цьому виконавці послуг зможуть обирати найбільш конкурентного постачальника енергоносіїв і розраховуватися з ним грошима від субсидій.

Як повідомлялося, на початку року експерти Світового банку підготували «дорожню карту» реформування української системи субсидій, яка передбачає монетизацію для постачальників з наступного опалювального сезону, а для споживачів – протягом двох-трьох років. У вересні Міністерство фінансів завершило розробку проекту урядової постанови, який вводить монетизацію субсидій на рівні теплокомуненерго.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук