Міноборони заперечило продаж Будинку офіцерів у центрі Львова
Водночас у міністерстві підкреслили, що вивчають усі можливі способи пошуку коштів на закупівлю житла для військових
Міністерство оборони наразі не виставило на продаж Будинок офіцерів у Львові, однак вивчає усі можливі шляхи отримання коштів для забезпечення житлом військовослужбовців. Про це йдеться в офіційному повідомленні міністерства, оприлюдненому у вівторок, 21 січня.
«Будинок офіцерів № 58 у Львові не виставлений на продаж. Будівля знаходиться на балансі Міністерства оборони України. Офіційні рішення щодо продажу Будинку офіцерів у Львові з боку посадових осіб, які мають на це законні підстави, не приймалися», – сказано у повідомленні Міністерства оборони.
Водночас у міністерстві не уточнили, чи може бути будинок виставлений на аукціон у майбутньому, наголосивши, що вивчають усі можливі способи отримання коштів для забезпечення житлом військовослужбовців. Запевняють, що будь-яка реалізація військового майна буде проводитися в максимально публічно і з широким інформуванням громадськості
«У той же час, Міноборони продовжує системну роботу над пошуками шляхів забезпечення військовослужбовців житлом. В рамках вказаної роботи розглядаються всі можливі законні способи фінансового вирішення цього питання», – стверджуть в Міноборони.
Нагадаємо, що про ймовірний продаж Будинку офіцерів у центрі Львова раніше повідомив його начальник Віталій Провозін. За його словами, Головне квартирно-експлуатаційне управління ЗСУ за дорученням заступника міністра оборони опрацьовує питання виставлення будівлі на продаж. Отримані від продажу кошти, за словами Провозіна, планують скерувати на закупівлю житла для військовослужбовців.
Повідомлення про можливий продаж будівлі Будинку офіцерів (неабияк схвилювало львів’ян та істориків. Міський голова Львова Андрій Садовий уже запропонував Міноборони не продавати його, а зберегти його як осередок культури та військово-патріотричного виховання. При цьому Львівська міськрада готова профінансувати повну реставрацію цієї будівлі. Загальна площа будинку складає 5500 м2. Він потребує капітального ремонту, на це потрібно близько 13 млн грн.
До 1944 року цей будинок, зведений у середині XIX ст. коштом громади міста, функціонував Народний дім. Після звільнення Львова від нацистської окупації будинок реквізували радянські військові і перетворили його на Окружний будинок офіцерів Львівського військового округу.