Міністр МЗС пояснив, чому Росія входить у контактну групу щодо Донбасу

СуспільствоОксана Руда, 7 лютого 201515030
Міністр МЗС пояснив, чому Росія входить у контактну групу щодо Донбасу
Міністр МЗС України Павло Клімкін

Розрив дипломатичних відносин з Росією не допоможе Україні досягти поставлених цілей у вирішенні конфлікту на Донбасі і поверненні Криму. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає ZN.UA.

«Росія повинна бути невід'ємною складовою вирішення наявної проблеми. Саме тому Росія разом з Україною та ОБСЄ входить до складу тристоронньої контактної групи. Якщо ми розірвемо дипломатичні відносини, це зруйнує існуючий переговорний формат і поставить під загрозу мінські домовленості. А як видно з останніх подій, саме цього і домагаються терористи з ДНР та ЛНР, – пояснив Клімкін.

«Якщо дипломатичні відносини розірвуться, то переговори будуть вестися винятково через посередників. Сумніваюся, що ситуація, коли питання «про нас» будуть вирішувати «без нас», стала б найкращим виходом» – сказав міністр.

Міністр зазначив, що необхідність політичного врегулювання також є і позицією всього цивілізованого світу, який нас підтримує. Без цієї підтримки нам самостійно буде складніше відбити російську агресію.

«Другий момент. Розрив дипломатичних відносин – це повне «обнуління» дипломатичних і консульських установ. Хто тоді буде допомагати мільйонам наших громадян, які перебувають в Росії, і тим політичним в'язням, яких вона незаконно утримує? Хто буде сприяти підтримці економічних зв'язків з Росією, які хоча й істотно ослабли, але в цей складний час залишаються вкрай важливими для багатьох підприємств української економіки?», – додав голова МЗС України.

«Тому будь-які рішення щодо двосторонніх відносин з Росією приймаються нами вельми відповідально і зважено, з урахуванням усіх можливих наслідків», – підсумував Клімкін.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук