Мінкульт обґрунтував приналежність УПЦ МП до РПЦ

Для цього міністерство провело релігієзнавчу експертизу

Міністерство культури обгрунтувало приналежність Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) до Російської православної церкви, ґрунтуючись на участі архієреїв УПЦ МП в соборі РПЦ і виконанні нею рішень цього собору, сказано в релігієзнавчій експертизі Міністерства культури.

Мінкульт проводив експертизу статутів релігійних організацій, щоб визначити, чи підпадають вони під норми законодавства про назви церков, які входять в структуру релігійних організацій, керівні центри яких розташовані в державі-агресорі (такою в Україні визнано Росію).

Як повідомила з посиланням на результати експертизи агенція «Українські новини», експерти встановили, що УПЦ (МП) є самокерованою частиною РПЦ. В її статуті зазначено, що вища влада в УПЦ належить собору цієї церкви, в обов'язки якого входить збереження канонічної єдності з РПЦ та іншими помісними православними церквами, а також нагляд за виконанням рішень помісних соборів РПЦ і соборів УПЦ.

Згідно зі статутом, керівний орган УПЦ діє на основі священних канонів церкви, рішень архієрейських і помісних соборів РПЦ і соборів УПЦ. Керівник УПЦ митрополит Київський обирається довічно єпископатом УПЦ і благословляється Патріархом Московським.

Аналіз статуту РПЦ також показав, що архієреї (єпископи) УПЦ входять до складу помісного і архієрейського соборів РПЦ, головного керівного органу цієї церкви. Зокрема, більшість архієреїв УПЦ брали участь в архієрейському соборі РПЦ в 2017 році, який постановив, що будь-які адміністративні або структурні зміни в УПЦ повинні бути узгоджені з Патріархом Московським або собором РПЦ.

Також на офіційному сайті РПЦ в розділі «Єпископат РПЦ» включений весь єпископат УПЦ.

На основі цих даних експерти зробили висновок, що УПЦ є складовою частиною РПЦ, керівний орган якої розташований на території держави-агресора і до неї застосовуються норми закону «Про релігійні організації» щодо зазначення в назві приналежність до церкви держави-агресора.

Нагадаємо, раніше УПЦ МП заперечувала свою приналежність до РПЦ, заявляючи про свою самокерованість. Крім того, УПЦ МП відмовилася змінити назву, а низка народних депутатів – прибічників цієї церкви – оскаржили закон, який змушує УПЦ МП перейменуватися, в Конституційному суді.

Разом з тим, цей закон зобов’язує перейменуватися ще низку релігійних організацій з центрами у Росії. Це, в основному, старообрядницькі церкви, повний їх перелік читайте у нашій попередній публікації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук