У разі відмови від перейменування УПЦ (МП) обкладуть податками

Українська православна церква Московського патріархату раніше заявила, що не збирається змінювати своєї назви

Акція на захист заарештованих за звинуваченням у підпалі будівлі УПЦ (МП) у лютому 2018 року в Києві

Якщо російські церкви в Україні відмовляться виконувати вимогу закону щодо зміни назви, вони не отримають статусу неприбуткової організації. Тоді їм доведеться сплачувати податки.

Як повідомляє телеканал «Прямий», про це заявив народний депутат від БПП Іван Винник, маючи на увазі насамперед Українську православну церкву Московського патріархату. Однак ці законодавчі зміни поширюються й на решту церков в Україні, центр яких розташований на території країни-агресора.

«А що буде, якщо вони не перейменуються? Річ у тім, що церква є неприбутковою організацією. Вона має бути зареєстрована у Мінкульті, де ведеться облік неприбуткових релігійних, церковних організацій. А якщо Російська православна церква (УПЦ (МП)- ред.), порушуючи закон України, відмовиться виконувати його вимогу щодо назви і перейменування в РПЦ, вона не отримає статусу неприбуткової організації. Російській православній церкві доведеться платити податки. Це найбільше, чого бояться російські церковники», – повідомив Винник.

Нагадаємо, 20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила законопроект №5309, згідно з яким релігійна організація, керівний центр якої розташовано на території держави-агресора, зобов'язана вказати це у своїй назві.

«Урядовий кур’єр» оприлюднив перелік церков, які відповідно до закону мають зміни свою назву. Це Російська Істинно-Православна Церква (РІПЦ), Російська Старообрядницька Церква (Безпопівська згода), Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ), Російська Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода), Російська Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).

Згодом Українська православна церква Московського патріархату заявила, що не збирається змінювати своєї назви та ініціюватиме звернення до Конституційного суду щодо закону про перейменування.

Водночас у Чернівцях російська старообрядницька релігійна громада офіційно заявила про рішення вийти з підпорядкування Московської митрополії, зареєструвавши відповідну заяву у Мінкульті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук