Митрополит Олександр Драбинко розповів про реальну кількість парафій УПЦ (МП)

За словами архієрея, кількість «живих» парафій церкви є набагато меншою від заявлених офіційно 12 тисяч

Митрополит Олександр Драбинко розповів про реальну кількість парафій УПЦ (МП)
фото СПЖ
Олександр (Драбинко) був митрополитом УПЦ (МП) до грудня 2018 року

Українська православна церква Московського патріархату налічує понад 12 тисяч офіційно зареєстрованих парафій в Україні, проте реальна їх кількість є меншою. Серед громад УПЦ (МП) є «живі парафії, а є не живі парафії», розповів митрополит, архієрей Православної церкви України Олександр (Драбинко) в інтерв'ю каналу «Прямий».

«Ми маємо на увазі те, що реєструються статути парафій … вони можуть бути зареєстровані для 10 чоловік: коли збирається десятка так звана, община, реєструє статут, і вона на папері існує як штатна одиниця, але вона може не мати священика. Вона може бути просто зареєстрована за юридичною адресою», – пояснив архієрей.

Тому, реальна кількість парафій Московського патріархату в Україні є меншою від кількості офіційно зареєстрованих, зазначив він.

«Ми можемо говорити чітко про 9-10 тисяч реальних парафій сьогодні в Українській православній церкві Московського патріархату», – додав Драбинко.

Як писав ZAXID.NET, 15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву, наразі офіційна назва якої – Православна церква України. У Соборі взяли участь лише два митрополити від УПЦ Московського патріархату — Симеон (Шостацький) та Олександр (Драбинко), котрий є колишнім секретарем покійного предстоятеля УПЦ (МП) Володимира.

17 грудня Синод УПЦ (МП) на засіданні зняв з посади цих двох архієреїв, котрі перейшли до новоствореної церкви.

2012 року в УПЦ (МП) наводили дані, що вони мають 11 393 парафій в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук