Православна церква в Україні юридично наразі не може приймати до себе громади

У правовому полі ПЦУ не існує, оскільки наразі її не зареєстрували в органах юстиції

Громади наразі долучаються до ПЦУ «авансом»

Православна церква в Україні (ПЦУ) наразі не може прийняти до себе громади та парафіян, котрі ухвалили рішення про перехід зі своєї старої церкви до новоствореної. Причиною цього є те, що ПЦУ наразі ще не оформлена відповідно до чинного українського законодавства. Про це пише релігійна оглядачка Катерина Щоткіна в статті для «Дзеркала тижня».

Вона зазначає, що Православна церква в Україні церква була проголошена згідно зі всіма православними канонами, однак юридично її наразі не існує. Тому переходи громад та окремих парафіян поки тривають «авансом».

«[Громади] повідомляють, що «відвалилися» від колишньої структури й готові влитися в нову. Щойно вона з'явиться. Однак поки що вливатися їм нікуди», – стверджує Катерина Щоткіна.

За її словами, юридично продовжують існувати УПЦ (КП) і УАПЦ. Їхні статути зареєстровані в державних органах, їхні єпархіальні управління та парафії продовжують діяти в колишньому юридичному статусі. Водночас їхній канонічний статус змінено, оскільки УПЦ (КП) і УАПЦ скасовано внаслідок злиття в ПЦУ.

«Для вирішення цих технічних питань — приведення юридичного і канонічного поля до спільного знаменника — потрібно зробити чимало справ. Насамперед вирішити низку кадрових питань — зібрати єпископів, обрати членів Синоду. Необхідно зареєструвати Статут ПЦУ — перший крок до юридичного втілення нової церковної структури. Слід написати єпархіальні статути й зареєструвати єпархії. І тільки потім можна приймати тих, хто переходить», – зазначила оглядачка.

На її переконання, через те, що нова церква не має юридичного статусу, а її єпархії і документи не зареєстровані відповідно до чинного законодавства, громади УПЦ Московського патріархату не квапляться із переходом до ПЦУ.

Як писав ZAXID.NET, перше засідання Священного Синод ПЦУ відбудеться після інтронізації її голови, митрополита Київського і всієї України Епіфанія, що запланована на 3 лютого. Опісля церква розпочне призначення священнослужителів на керівні та дорадчі посади.

До слова, станом на ранок 20 січня понад 100 парафій УПЦ Московського патріархату оголосили про перехід до Православної церкви в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук