Старообрядницька громада у Чернівцях заявила про розрив взаємин із Московською митрополією

Громада офіційно оголосила про таке рішення та зареєструвала відповідну заяву

У Чернівцях старообрядницька релігійна громада офіційно заявила про рішення вийти з підпорядкування Московської митрополії, зареєструвавши відповідну заяву. Про це повідомив головний спеціаліст відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії Чернівецької ОДА Сергій Бухаров, повідомляє новинний сайт АСС.

За словами посадовця, старообрядницька релігійна громада міста Чернівці ухвалила рішення щодо виходу з підпорядкування Московської митрополії Російської старообрядницької церкви та забрала зі своєї назви та статуту будь-яку згадку про країну-агресора.

«Цьому бажанню громади передувало рішення клерикального центру РФ щодо зняття з отця Леонтія сану священика. Всупереч волі Росії, він продовжив служити у храмі, незважаючи на погрози відлучення», – повідомив Сергій Бухаров.

Обласна рада церков стала на захист отця Леонтія, його підтримали всі конфесії, інформує АСС. Старобрядницька релігійна громада, храм якої розташований на вулиці Олега Кошового у Чернівцях, тепер діятиме автономно, без підпорядкування Московській митрополії.

Як писав ZAXID.NET, 20 грудня парламент ухвалив закон, який зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату в своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

Зокрема, депутати внесли зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій. Ці зміни передбачають, що релігійна організація, яка входить в структуру релігійної організації з центром в державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупувала її територію, зобов'язана в назві відображати належність до такої релігійної організації за межами країни.

Така релігійна організація в Україні буде зобов'язана у своїй статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є, і центр якої розташований за межами України, з допустимим додаванням слів «в Україні».

До слова, старообрядці — релігійно-суспільний рух, що виник у середині 17 ст. в Московському царстві як реакція проти церковних реформ патріарха Никона. У Російській імперії вони зазнавали утисків.

На Буковині та Поділлі з’явилися у 1760—1780-х pp. Австрійська влада, зацікавлена в заселенні Буковини, ставилася прихильно до старообрядців. Цісарським патентом 1783 року імператор Йосиф II звільнив їх від податків і гарантував свободу віровизнання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук