УПЦ (МП) відмовилась змінити назву і буде позиватися до Конституційного Суду

Юрист УПЦ заявив, що рішення про зміну назви ухвалює Собор, а не парламент

УПЦ (МП) відмовилась змінити назву і буде позиватися до Конституційного Суду
фото СПЖ
Протоієрей Олександр Бахов

Українська православна церква Московського патріархату не збирається змінювати своєї назви та ініціюватиме звернення до Конституційного суду щодо закону про перейменування. Про це заявив голова юридичного відділу церкви, протоієрей Олександр Бахов, інформує офіційний сайт УПЦ (МП).

«Законопроект №5309, який вже став законом, в тексті не має згадки про Українську Православну Церкву і не містить жодних конкретних формулювань про те, хто і як повинен називатися. Це вже визначатиме відповідний орган державної влади після набрання чинності закону. Тому, мене, м'яко кажучи, дивують висловлювання деяких політиків, ЗМІ, які починають спотворювати офіційну назву УПЦ, стверджуючи, що УПЦ вже не існує, або, що вона нібито стала РПЦ в Україні. Це не відповідає дійсності», – заявив він.

Бахов стверджує, що закон не позбавляє Українську православну церкву Московського патріархату її назви, тому що рішення про зміну назви церкви ухвалюється її керівним органом – Собором, а не Верховною Радою.

«Перш за все, потрібно дочекатися, щоб закон набув чинності, після цього протягом місяця Міністерство культури України проводить релігієзнавчу експертизу зареєстрованих статутів релігійних організацій і в разі, якщо будуть встановлені обставини, які підпадають під дію цього закону, то Мінкультури через «Урядовий кур'єр» та письмово інформує релігійні організації про необхідність внести в свій статут зміни і подати на реєстрацію у термін не пізніше ніж три місяці», – повідомив юрист УПЦ (МП).

«Для релігійних громад (парафій) встановлений термін – дев'ять місяців, для всіх інших релігійних організацій (єпархії, монастирі, місії тощо) чотири місяці з дати набрання чинності цього закону. У разі, якщо протягом цього часу не внесли зміни або не подали на реєстрацію статут, релігійна організація не втрачає своєї реєстрації і не припиняє свого існування, просто статут в тій частині, де визначається повна назва релігійної організації, втрачає силу», – сказав Бахов.

Він наголосив, що УПЦ (МП) розуміє, що цей закон спрямований проти неї, і збирається захищатися всіма законними способами.

«Ми надіслали звернення до Президента України – застосувати право вето, але, як ми бачимо, він таким правом не скористався. Крім цього, оскільки має місце порушення конституційних норм і принципів, ми ініціюємо звернення до Конституційного Суду. Думаю, що після набуття чинності цього закону і початку його реалізації на практиці, дасть нам більш широке розуміння правозахисних дій», – наголосив Бахов.

Як писав ZAXID.NET, 20 грудня парламент ухвалив закон, який зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату в своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

Зокрема, депутати внесли зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій. Ці зміни передбачають, що релігійна організація, яка входить в структуру релігійної організації з центром в державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупувала її територію, зобов'язана в назві відображати належність до такої релігійної організації за межами країни.

Така релігійна організація в Україні буде зобов'язана у своїй статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є, і центр якої розташований за межами України, з допустимим додаванням слів «в Україні».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук