Міносвіти перенесло початок реєстрації абітурієнтів через кібератаку

Абітурієнти зможуть почати створювати електронні кабінети для подачі заяв у ВНЗ 29 червня після 12 години

У четвер, 29 червня, в Україні має розпочатися вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Саме сьогодні абітурієнти мали б почати створювати особисті електронні кабінети вступників, через які з 12 липня подаватимуть документи на вступ до ВНЗ в електронній формі. Однак через кібератаку, яка відбулася в Україні 27-28 червня, початок реєстрації особистих кабінетів відтермінували до 12:00. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти України.

«У зв’язку з масовою кібератакою, яка відбулася в Україні 27-28 червня, з міркувань безпеки були запроваджені тимчасові обмеження в роботі ЄДЕБО через профілактику системи, в тому числі у функціонуванні Особистого електронного кабінету вступника.

Наразі ризики, пов’язані зі згаданою кібератакою, мінімізовані. Тому доступ до Особистого електронного кабінету вступника буде відкрито сьогодні, але після 12:00 дня, про що буде додатково повідомлено на сайті та офіційній сторінці у Facebook МОН та Державного підприємства «Інфоресурс», – сказано у повідомленні.

Цього року абітурієнти зможуть подати до 9 заяв на чотири спеціальності, при цьому заяви можна подавати як в один ВНЗ, так і в кілька. Заяви подаються в електронному кабінеті з 12 липня до 26 липня. Реєстрація відбувається на сайті ez.osvitavsim.ua.

Як інформував ZAXID.NET, головною особливістю вступної кампанії цього року є застосування коефіцієнтів, які будуть множити на результат ЗНО вступника в залежності від регіонального і галузевого показників, а також приналежності до сільської місцевості.

Зокрема, регіональний коефіцієнт для ВНЗ, розташованих в Києві, становить 1, у Львові, Дніпре, Одесі та Харкові діє коефіцієнт 1,01, у ВНЗ Донецької або Луганської області - 1,03, у всіх інших містах України – 1,02. Таким чином, Міносвіти мотивує абітурієнтів вибирати вищий навчальний заклад ближче до місця проживання.

Галузевий коефіцієнт покликаний мотивувати абітурієнтів подавати на пріоритетні для держави інженерні та природничі спеціальності. Сільський коефіцієнт повинен допомогти підтримати дітей із сільської місцевості.

Зазначимо, 27 червня в Україні та інших країнах відбулась хакерська атака, внаслідок якої постраждали чимало українських компаній. Невідомим вірусом уражено кілька українських банків, Кабмін, енергетичні компанії, державні та комерційні підприємства. Хакерську атаку було також скоєно на медіахолдинг ТРК «Люкс».

У Службі безпеки України допускають, що вірусні атаки на українські підприємства та установи 27 червня організовані з території РФ.

У Департаменті кіберполіції заявили, що вірусна атака на українські компанії сталася через програму M.E.Doc, яка використовується для електронного документообігу

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук