Міносвіти рекомендує ВНЗ створити систему для недопущення списування і плагіату

СуспільствоАндрій Стець, 27 жовтня 20172750
В МОН вважають необхідним створення підрозділів для контролю за дотриманням академічної доброчесності

У Міністерстві освіти і науки України виступили з пропозицією про створення нових механізмів контролю за дотриманням академічної доброчесності у вищих навчальних закладах. Про це йдеться у листі, опублікованому на сайті профільного міністерства.

У відомстві рекомендують розробити нормативно-правову базу для реалізації контролю за дотриманням академічних норм.

«Міністерство освіти і науки України рекомендує включити у внутрішню систему якості процедури та заходи щодо реалізації принципів академічної порядності та розробити відповідну нормативно-правову базу (кодекси, положення, правила, пам'ятки тощо)», – йдеться в документі.

Водночас, в МОН вважають необхідним створення профільних структурних підрозділів для контролю за дотриманням академічної доброчесності.

«Тим часом можуть бути створені структурні підрозділи з організації і контролю за додержанням принципів академічної чесноти (наприклад, група сприяння академічній чесноті, комісія з питань етики та академічної чесноти тощо)», - зазначено в листі.

Зазначимо, що згідно із новим законом «Про освіту», який набув чинності 28 вересня 2017 року, запроваджено і формалізовано єдині для всіх рівнів освіти види порушень академічної доброчесності (академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, обман, хабарництво, необ'єктивне оцінювання).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук