Мінсоцполітики заперечило зростання цін через підвищення мінімальної зарплати

ЕкономікаАндрій Стець, 9 грудня 20164370

У Міністерстві соціальної політики стверджують, що підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року до 3,2 тис. грн не викличе зростання цін на споживчі товари і послуги. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час години запитань до уряду в Кабміні, інформує «Укрінформ».

«Стверджуємо, що в даних умовах підвищення заробітної плати не викличе зростання цін на споживчі товари і послуги. Левова частина ресурсу – це зменшення тіньових, неофіційних заробітних плат», – сказав Рева.

Водночас міністр заявив, що підвищення мінімальної зарплати до 3,2 тис. грн не змусить підприємців переводити своїх працівників на скорочений робочий день.

«Не погоджуюся з твердженням, що рішення про підвищення мінімальної заробітної плати змусить підприємства переводити своїх працівників на скорочений робочий день, тиждень. Державою створені достатні умови для роботодавців, які мають змогу підвищувати заробітну плату для працівників. Завдяки вашому рішенню, шановні колеги, податкове навантаження на фонд оплати праці минулого року було зменшено, зокрема ЄСВ з 38 до 22%», – зазначив Рева.

Як інформував ZAXID.NET, 26 жовтня голова українського уряду Володимир Гройсман пообіцяв збільшити мінімальну зарплату до 3,2 тис. грн з 1 січня 2017 року. Таку ініціативу підтримав президент України Петро Порошенко, який заявив, що таке рішення є спільною позицією голови держави, уряду та фракцій коаліції.

Зазначимо, що за оцінками Національного банку, підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3,2 тис. грн матиме помірний вплив на майбутню споживчу інфляцію та, враховуючи те, що підвищення доходів частини українців буде стимулювати їх споживання, це може додати до показника інфляції наступного року близько 1%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук