Мінсоцполітики заявило про утиски прав жінок в Криму

Міністерство соціальної політики України вважає, що в окупованому Росією Криму утискають права всіх категорій жінок.

«Там відчувають дискримінацію всі верстви населення, всі категорії жінок, починаючи від кримсько-татарського народу і нацменшин, таких як роми (жінки-роми і в Україні недостатньо захищені, а там і поготів), ВІЛ-інфіковані жінки, багатодітні матері та навіть парафіянки церков», – сказав на прес-конференції в четвер, 10 березня, заступник міністра соціальної політики України Сергій Устименко, передає LB.ua.

За його словами, в Росії суттєво обмежено можливості на володіння власністю порівняно з Україною. «Українське законодавство, наприклад, багатодітній жінці гарантувало безкоштовну земельну ділянку. Це давало жінці нарівні з чоловіком право отримати власну ділянку. Законодавство, яке є в Росії, виділяє тільки одну земельну ділянку на всю сім’ю. Відсутня також норма на першочергове виділення земельних ділянок багатодітним сім’ям», – сказав він.

Жінок із ВІЛ/СНІД, які потребують замісної підтримувальної терапії, також обмежено в правах, оскільки відповідні російські програми криміналізовано і закрито.

Крім того, в Росії припинили виплати жінкам, які мають статус матері-героїні за українським законодавством. «Виходить, що мати-героїня в Україні — це не мати-героїня в Криму», – поскаржився Устименко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук