Мін'юст просить ЦВК не допустити комуністичні партії до місцевих виборів

Мін'юст просить ЦВК не допустити комуністичні партії до місцевих виборів

Міністр юстиції України Павло Петренко звернувся в Центральну виборчу комісію офіційним листом з проханням вжити невідкладних заходів, щоб недопустити участі у місцевих виборах трьох політичних партій комуністичного спрямування. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мін’юсту.

У листі Петренко повідомив, що комісія мін’юсту з питань дотримання вищезазначеного закону підготувала правові висновки про невідповідність діяльності, найменування та символіки Комуністичної партії України, Комуністичної партії України (оновленої) та Комуністичної партії робітників і селян вимогам Закону України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їх пропаганди та символіки».

«Враховуючи наведене та враховуючи положення ч.5 ст.3 третьої Закону про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їх пропаганди та символіки, просимо вжити вичерпних заходів щодо недопущення участі у місцевих виборах в якості суб'єктів виборчого процесу вказаних політичних партій і їх обласних, міських, районних організацій або інших структурних утворень», – йдеться в листі.

Мін'юст також просить опублікувати на офіційному сайті ЦВК рішення міністерства юстиції про невідповідність цих партій зазначеного закону та поінформувати про це рішення територіальні виборчі комісії.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада прийняла Закон України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їх пропаганди та символіки».

24 липня міністрюстиції Павло Петренко підписав рішення про заборону всім комуністичним партіям брати участь у виборчих процесах в країні.

Пізніше лідер КПУ Петро Симоненко заявив, що його партія все одно має намір брати участь у виборах.

Місцеві вибори в Україні призначені на 25 жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук