Місія МВФ затрималася в Україні

Економіка14 лютого 20110

Місія МВФ прийняла рішення продовжити до 15 лютого переговори з урядом України про перегляд умов співпраці. Ця затримка може означати, що фонд згоден відкласти реалізацію найбільш соціально гострих ініціатив: пенсійну реформу і 50% подорожчання газу.

Затягування перегляду умов програми співпраці України і МВФ змусило місію фонду продовжити роботу в Києві мінімум на 4 дні. Вона працювала з 1 лютого і мала завершити переговори 11 лютого, пише КоммерсантЪ-Украина.

Як розповіло джерело, знайоме з перебігом виборів, чиновники фонду затримаються в Україні до 15 лютого. Зазвичай місія МВФ проводила переговори в країні за 2 тижні. Винятком став перший перегляд попередньої програми stand-by у лютому 2009 року, коли для активізації процесу в Київ приїжджав директор європейського департаменту МВФ Марек Белка.

За словами співрозмовника видання, продовження роботи місії не означає провалу переговорів: "Якщо б діалог завершився нічим, місія просто поїхала б. У даному випадку затримка - швидше сприятливий знак. Ми говоримо про перегляд найбільш болючих для нас зобов'язань і поступово досягаємо компромісу". Джерело видання в Нацбанку повідомило, що в суботу Київ залишила основна частина місії.

"Головні протиріччя у взаєминах України і МВФ - пенсійна реформа і тарифи ЖКГ для населення. У пенсійній реформі українська влада пропонує підвищити лише пенсійний стаж, залишивши вік виходу на пенсію незмінним, а в питанні тарифів орієнтуватися не на імпортні ціни на газ, а на більш низькі внутрішні", - зазначає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Українська влада мала намір у ході переговорів з МВФ переглянути умови меморандуму в частині чергового підвищення цін на газ для населення і ТКЕ. Згідно з меморандумом, чергове підвищення на 50% планується в квітні. "Що стосується вартості газу: ми активно ведемо переговори і вважаємо, що після наведення порядку в тарифах і ціноутворенні немає необхідності так істотно підвищувати ціну в квітні або травні", - заявляв перший віце-прем'єр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв. Спірним питанням також є пенсійна реформа - документ не розглядався навіть у першому читанні, його обговорення в парламенті заплановане на 16 лютого.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук