Міськрада дозволила дачникам приватизувати 25 га землі у Львові

Головні новини за 19.06Ірина Ващишин, 19 червня 2015, 14:05 1570 0

Членам садово-городнього товариства  «Червона калина», що зареєстроване у селі Рясна-Руська,  дозволили приватизувати земельну ділянку площею 25 га. Ділянка розташована на межі міста і обмежена вулицями Лукасевича - Брюховицька. За відповідну ухвалу проголосували 55 депутатів, а міський голова Андрій Садовий її відразу підписав.

Прийняттю ухвали передував мітинг членів кооперативу, які вимагали віддати їм «городи, що люди обробляють вже десятки років».

«24 роки ми ту землю обробляємо, а тепер віддати комусь другому. На сході ми воюєм за землю — то є наша земля. А тут, якщо ти народився в себе вдома — я не родився, не приїхав ні звідки, в мене в паспорті написано «місце народження Рясне». То є моя рідна земля. Їхати в Донецьк захищати — то є добре. А свою рясненську захистити не можна!», — з обуренням каже учасник пікету пан Роман.

Це вже друга спроба членів садового товариства приватизувати ділянку. В кінці квітня поточного року, на розгляд депутатів вже виносили проект ухвали про надання членам СГТ «Червона калина» дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на вул. І. Лукасевича. Тоді йшлося про виділення 50 га землі під житлову забудову. Це рішення підтримали 53 депутати, але міський голова наклав вето на ухвалу.

Міські юристи висловлювали ряд зауважень щодо виділення цієї ділянки садово-городньому кооперативу, зокрема, вони  наголошували, що відсутній детальний план цієї ділянки, без якого неможливо її виділення. Крім того економічна діяльність садово-городнього товариства не передбачає будівництва.Сьогодні, на сесію винесли фактично нову ухвалу, де змінили площу та призначенні землі - для сільськогосподарських потреб, тобто «під городи».

Цікаво, що самі члени товариства не виключають будівництво тут житлових будинків. Як повідомив ZAXID.NET один з членів «Червоної калини», вони прагнуть узаконити землю, і якщо хтось захоче побудувати собі будинок, а хтось обробляти город, то це його справа. 

А щодо невідповідності призначення землі та генерального плану, то задля вирішення цього питання, міський голова оголосив перерву для консультації х юристами. А після неї повідомив, що вже підписав ухвалу, а питання про зміну генплану буде винесена на наступну сесію міської ради.

Дана земельна ділянка, колись була в межах села Рясна-Руська і сільська рада ще у 1992 році віддала її в користуванні членів садово-городнього кооперативу «Червона Калина». Тепер ділянка є в межах міста і згідно з генеральним планом, прийнятим у 2010 році, тут передбачалась житлова та комерційна  забудова, а також громадські центри.

Офіційними засновниками СГК «Червона калина» є Богдан Галаз та Надія Горобей. Директор -  Ярослав Мартинів, який стверджує, що в товаристві є кілька сот членів, проте список садівників наразі залишається невідомим. До речі, згідно з кодом економічної діяльності СГК «Червона калина» займається «комплексним обслуговування об'єктів». 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук