Міжнародні експерти розкритикували проект облаштування скверу на площі Св. Юра у Львові

Міжнародні експерти розкритикували проект облаштування скверу на площі Св. Юра у Львові

Незалежна експертна група, до якої увійшли, зокрема, експерти з Австрії, Німеччини і Голландії, надали свої висновки щодо облаштування скверу на пл. Св. Юра у Львові. На переконання комісії, зелену зону скверу потрібно залишити у її теперішній формі та не вирубувати дерев.

Натомість радять ревіталізувати структуру скверу – прокласти стежки, встановити вуличні меблі, посадити нові дерева на місці хворих. Це дозволить зберегти екологічну й культурно-історичну цінність зеленої зони, інформує спільнота «Врятуй Сквер Святого Юра».

Виступають експерти й за те, щоб реалізувати ту частину проекту, яка передбачає озеленення території за пам’ятником Шептицького (мiж пам’ятником і стiною Собору Св. Юра).

На думку комісії, сквер Св. Юра має бути місцем, яке об’єднує, а не роз’єднує людей, дозволяє зберегти баланс між місцем проведення релігійних святкувань та рекреаційним простором для місцевої громади та студентів. Натомість запропонований проект реконструкції цього не забезпечує.

Щодо транспортного рішення, яке запропоновано у проекті, то воно, зазначають експерти, руйнує без потреби цінність скверу. Експерти ставлять під сумнів доцільність проходження дороги загального користування через площу.

Вони радять для початку обмежити рух приватного транспорту через пл. Св. Юра та відновити рух громадського транспорту на місці його оригінального маршруту.

«Ми бачимо можливість в об’єднанні вже встановленого пам’ятника та існуючого парку. Різні функції, які має виконувати цей простір (офіційні заходи, рекреація) можуть бути поєднані через дизайн вулиці. Таким чином, вулиця не буде бар’єром, не буде просторово відокремлювати пам’ятник від зеленої зони. Сквер буде зоною тихого відпочинку з можливістю проведення соціальних і культурних заходів», – йдеться в резолюції експертів.

Водночас пропонують перевірити три транспортні гіпотези: на користь транзитного пропуску через площу транспорту загального користування; транзитного пропуску через площу лише громадського транспорту, зі звуженням вул. Митрополита Андрея та створенням бульвару між пл. Св. Юра та пл. Кропивницького або повної ліквідації транзитного транспортного руху через пл. Св. Юра, з реорганізацією маршрутів громадського транспорту та створенням єдиної пішохідної зони в межах пл. Св. Юра - вул. Митрополита Андрея - пл. Кропивницького.

Експерти рекомендують надати простору певний юридичний статус, який би на майбутнє убезпечував збереження такого цінного й унікального місця, і одночасно підсилював розуміння цього простору як місця вшанування пам’яті Андрея Шептицького.

До складу незалежної експертної комісії входять: Макс Рідер – архітектор, місто планувальник (Відень/Австрія), Віктор Петрук – містопланувальник, експерт з питань транспортної інфраструктури (Київ), Оксана Джунь – ландшафтний архітектор (Київ), Сергій Семенов – ландшафтний архітектор (Київ), Вадим Манюк – еколог (Дніпропетровськ), Вадим Заплатніков – архітектор (Київ), Анет Матєсон – містопланувальник (Роттердам/Голландія), Лєнка Войтова – урбаніст (Берлін/Німеччина).

З повним текстом резолюції експертів можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, на площі Святого Юра у Львові 29 липня урочисто посвятили встановлений напередодні пам’ятник Митрополитові Андрею Шептицькому. Встановлення пам`ятника супроводжувалось кількамісячними протестами активістів, що боролись проти вирубки дерев у сусідньому сквері і загалом проти реконструкції площі Святого Юра. В результаті реконструкція площі проведена лише частково.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук