Міжнародний фонд «Відродження» занепокоєний через антиромські настрої у Львові

У Міжнародному фонду «Відродження» занепокоєні появою антиромських спільнот у Львові. У зв'язку з цим фонд оприлюднив офіційну заяву на своєму сайті.

«Ми дуже занепокоєні, що в Україні продовжують виникати спільноти, які об‘єднуються на ґрунті ненависті, зокрема до представників ромської національної меншини. Дуже небезпечними є заклики таких спільнот до жителів міст самоорганізовуватись у ланки громадської безпеки для «боротьби зі злочинністю з боку ромів», - йдеться у заяві фонду.

Підставою для такої заяви стало зростання антиромських настроїв серед мешканців Львова. Зокрема, у Facebook з’явилась група «Л.О.В.Ц.І.», учасниками якої є «команда добровольців для патрулювання вулиць нашого міста та активним протидіям циганам, які псують життя львів'янам та гостям міста, крадіжками, агресивними діями та неадекватною поведінкою». Як писав 26 січня «Вголос», члени цієї спільноти планують патрулювати вулиці невеликими групами, «ловити «на живця» ромів, оточувати їх, а тоді викликати поліцію». Діяти ця спільнота почала 23 січня.

Раніше через появу такої ініціативи із заявою виступила коаліція ромських неурядових громадських організацій України «Стратегія 2020».

«Взявши до уваги останні антиромські події у січні 2018 року в Черкаській області та місті Львові, члени організації Коаліція «Стратегія 2020» стурбовані масовим розгортанням та розпалюванням національної, міжетнічної ворожнечі та ненависті в суспільстві. Негативне ставлення до представників ромської меншини та напружена взаємодія з представниками більшості населення останнім часом склали дуже небезпечну ситуацію в суспільстві», - йдеться у заяві.

За словами голови Коаліції ромських НУО Володимира Кондура, Коаліція готує листа до омбудсмена Валерії Лутковської з проханням провести зустріч правозахисників із представниками СБУ, МВС, ДМС України на тему протидії дискримінації ромів у Львові, Одеській, Закарпатській, Харківській та інших областях.

Коаліція ромських неурядових громадських організацій України «Стратегія 2020» займається захистом прав ромської меншини в України, здійснює моніторинг виконання плану заходів до Стратегії захисту й інтеграції ромської національної меншини в Українське суспільство з метою запобігання проявів дискримінації стосовно національної ромської меншини та захисту прав людини.

Згідно з їхнім моніторингом, з 2016 року роми зазнають порушень своїх прав частіше за інших громадян України, а саме – через розпалювання національної, міжетнічної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук