МКФ «Молодість» використав для афіші кадр з фільму, який не взяв на фестиваль

КультураК.С., 15 листопада 20162840
МКФ «Молодість» використав для афіші кадр з фільму, який не взяв на фестиваль
Кадр з фільму «Легке дихання»

46-ий Київський МКФ «Молодість» використав для оформлення афіші Національного конкурсу виразний кадр із фільму Маргарити Курбанової «Легке дихання», попри те, що не відібрав стрічку до участі у фестивалі. Крім того оганізатори не запитали дозволу авторів фільму на те, щоб використати кадр на афіші.

Короткометражну стрічку «Легке дихання» за мотивами оповідання Івана Буніна було створено у творчій майстерні Сергія Лисецького та Дмитра Тяжлова кафедри кінотелеоператорства Інституту екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого. Маргарита Курбанова була режисером, оператором-постановником та автором сценарію фільму, що став її дипломною роботою. Львів'яни мали змогу побачити цей фільм під час цьогорічного кінофестивалю Wiz-Art.

Афіша Національного конкурсу «Молодості»

Автори «Легкого дихання» виявили, що в афіші Національного конкурсу «Молодості» було використано кадр із їхнього фільму на початку фестивалю. Вони подавали стрічку на конкурс, але організатори їм відмовили. Дмитро Тяжлов розповів, що коли Маргарита Курбанова зажадала пояснень від організаторів, ті вибачились і запропонували взяти «Легке дихання» до Національного конкурсу «заднім числом». Маргарита Курбанова відмовилася від цієї пропозиції.

Каталог МКФ «Молодість»

Афішу Національного конкурсу МКФ «Молодість» із кадром із фільму, розміщену перед входом до кінотеатру «Київ», що був осередком фестивального життя «Молодості», зняли лише після двох нагадувань авторів, на четвертий день фестивалю. Разом із тим, її було представлено і всередині кінотеатру, і в інтернеті, і в офіційному каталозі 46-ої «Молодості», повідомляє сайт Національної спілки кінематографістів.

«На жаль, це ілюструє загальне відношення до зображення в нашій країні. Це для багатьох просто картинки, яких багато, які можна як хочеш різати та переробляти.

Як знімався кадр, використаний на афіші

І тут дуже важливо зауважити, якою ціною зображення дається, скільки сил багатьох людей було вкладено. Цей дипломний проект дуже довго народжувався – з годин обговорень малюнків та фотопроб під час занять нашої майстерні. І, звісно, робився за мінімальної технічної підтримки університету (який вже декілька років не отримує фінансування на дипломні роботи)», - прокоментував ситуацію Дмитро Тяжлов.

Фото: Facebook

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук