Москаль закликав міжнародних авіаперевізників самотужки відновити роботу Ужгородського аеропорту

ЕкономікаРоман Ганкевич, 20 червня 20173120
За словами Геннадія Москаля Ужгородський аеропорт технічно готовий до роботи

Через бездіяльність «Украероруху», Державної авіаційної служби та Міністерства інфраструктури України повноцінна робота Міжнародного аеропорту «Ужгород» заблокована. Про це у вівторок, 20 червня, заявив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, повідомляє його пре-служба.

Голова Закарпатської ОДА нагадав, що Словаччина дозволяє залітати літакам на свою територію без диспетчерського супроводу тільки в режимі візуальної видимості при ясній погоді. Активні спроби налагодити роботу аеропорту, які тривають уже майже два роки, відчутних результатів не дали, а останнім часом ситуація тільки ускладнилася.

За словами Москаля між Україною й Словаччиною свого часу була підписана міжурядова угода про диспетчерський супровід «Украерорухом» та словацьким провайдером літаків, які приземляються чи злітають із Ужгородського аеропорту. Термін угоди закінчився в червні 2016 року, Словаччина на той час уже стала членом Євросоюзу. «Починаючи з червня минулого року, я особисто кілька разів їздив на переговори в Міністерство транспорту і телекомунікацій Словаччини й багато разів був у Міністерстві інфраструктури України. Відбувалися численні наради за участі керівників департаментів Авіаційної служби та «Украероруху», але крім обіцянок посприяти у відновленні роботи аеропорту ми не отримали нічого», - заявив Москаль.

За його словами, минулого року він направив листа керівникові Європейського агентства з безпеки авіаперельотів (EASA) Патріку Кі з проханням підключитися до вирішення проблеми Ужгородського аеропорту і отримав відповідь, що ще в 2011 році EASA звернулася до «Украероруху» й департаменту авіації Мінінфраструктури з пропозицією підписати протокол намірів про допущення EASA до аудиту «Украероруху» в аеропортах України, які він сам визначить. Однак Украерорух так і не дав відповіді на цю пропозицію і тому після закінчення відповідної угоди між Україною й Словаччиною EASA не дозволила Словаччині диспетчерський супровід літаків в Ужгородському аеропорту.

«EASA чітко дала зрозуміти, що без аудиту «Украероруху» не дасть дозволу Словаччині на диспетчерський супровід літаків в Ужгородському аеропорту, а «Украерорух» не хоче давати дозвіл на аудит бо користується «допотопним» обладнанням і нічого не робить для його модернізації», - вважає Москаль.

Таким чином голова Закарпатської ОДА звинуватив «Украерорух» у блокуванні роботи Ужгородського аеропорту. «Незважаючи на курс України на євроінтеграцію, ця структура не хоче модернізувати обладнання й працювати за стандартами ЄС. У результаті в нас немає іншого виходу, як звернутися до міжнародних авіаперевізників, що працюють у країнах Євросоюзу, з пропозицією відновити повноцінну роботу Ужгородського аеропорту власними силами й запустити регулярні рейси спочатку між Ужгородом і Києвом, а потім і в інших напрямках», - резюмував Москаль і запевнив, що аеропорт технічно готовий до роботи - територія приведена до ладу, по периметру встановлена сертифікована огорожа, модернізовані службові приміщення, а злітна смуга після розширення готова приймати літаки класу Boeing чи Aerobus.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук