МОЗ запропонувало для обговорення нові санітарні норми

Серед іншого пропонується заборонити спалювати листя і посипати взимку дороги піском

Міністерство охорони здоров’я запропонувало для громадського обговорення проект наказу про нові санітарні норми. Про це йдеться у проекті наказу від МОЗ.

Зокрема, пропонуються такі зміни. Проект наказу МОЗ пропонує обов'язково облаштовувати пандуси та з’їзди: при проектуванні, будуванні та утриманні територій облаштовувати належний доступ для людей з інвалідністю, батьків з дитячими візочками, велосипедистів та інших груп населення.

Також, за новими нормами, потрібно буде встановлювати урни на тротуарах кожні 60 метрів. Крім того, урни для сміття мають бути на кожному з кутів перехресть вулиць, а також біля зупинок громадського транспорту, входів до метро, вокзалів, підземних переходів, громадських будівель. Також МОЗ пропонує зробити обов’язковими окремі контейнери для сортування сміття — для пластику, скла, металу, паперу та органіки.

У кожній зоні зелених насаджень, де гуляють люди, обов’язково має бути хоча б один громадський стаціонарний туалет. Оптимальна відстань між вбиральнями — до 700 метрів, а в людних місцях — до 300 метрів. Туалети пропонують обладнати столами для сповивання немовляти та забезпечити доступ до питної води. Вигрібні ями будуть заборонені, замість них пропонують локальні очисні споруди (наприклад, септик). Ці норми необхідні для того, щоб убезпечити потрапляння небезпечних речовин у ґрунт та підземні води, а також джерела і колодязі.

За новими нормами, пропонують заборонити спалювати листя, замість цього вивозити його на поля компостування. У МОЗ нагадали, що при спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак, а з димом у повітря виходять діоксини — одні з найотруйніших для людини речовин. Також при спалюванні виділяються отруйні гази, які можуть спричинити алергії та впливають на імунну систему. Воно призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також до зникнення певних видів тварин.

Заборонити посипати дороги піском і сіллю від ожеледиці, натомість використовувати гранвідсів з вмістом солі 7%, оскільки піскосуміш з сіллю забруднює ґрунт, школить зеленим насадженням, а також псує взуття.

Також пропонується заборонити обрізати дерева «для омолодження». Так звана омолоджувальна обрізка дерев зменшує розмір крони дерева і погіршує процес очищення повітря та значно зменшує площу затінених територій, тому її МОЗ також пропонує заборонити.

МОЗ проілюструвало запропоновані зміни.

Пропозиції для включення в проект наказу можна вносити впродовж місяця з дня опублікування документу. Їх можна надсилати на адресу Директорату громадського здоров’я МОЗ України у письмовому або електронному вигляді: контактна особа — Павло Поламарчук, тел. 253-01-00, e-mail: [email protected]; або на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7.

За результатами громадського обговорення, профільні експерти МОЗ України розглянуть всі пропозиції та зауваження та внесуть відповідні правки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук