МВФ прогнозує найбільший за 100 років обвал світової економіки
Уряди 90 країн, що розвиваються, вже звернулися за екстреною фінансовою допомогою до МВФ
Через пандемію коронавірусу SARS-CoV–2 Міжнародний валютний фонд прогнозує найбільший обвал світової економіки з часів Великої депресії 1929 – 1933 років. Про це заявила глава МВФ Крісталіна Георгієва, передає Deutsche Welle.
«Ми очікуємо найважчих економічних наслідків із часів Великої депресії», – сказала вона.
За словами Георгієвою, навіть при найкращому сценарії у 2021 році можна очікувати лише часткового відновлення економіки, проте все може виявитися й гірше.
У світі панує повна невизначеність щодо тривалості пандемії і її наслідків для економіки, констатувала глава МВФ, зазначивши, що цьогоріч світове економічне зростання завершиться в мінусі.
Георгієва повідомила, що 170 зі 180 країн-членів МВФ очікує зниження доходів на душу населення. Вона закликала уряди країн світу вжити рішучих дій і надати підтримку підприємствам і громадянам. Інакше відновлювати економіку після завершення пандемії буде ще важче.
Крісталіна Георгієва також повідомила, що уряди 90 країн, що розвиваються, звернулися за екстреною фінансовою допомогою до Міжнародного валютного фонду у зв'язку з економічною кризою. На їхні потреба МВФ готовий витратити 100 млрд доларів.
«Ми відповідаємо на безпрецедентну кількість звернень від економік, що розвиваються — від понад 90 країн наразі. Наша рада директорів щойно погодилася збільшити обсяг фінансування, на яке такі країни можуть претендувати, що дозволить нам покрити потребу у фінансування на близько 100 мільярдів доларів», — повідомила Георгієва.
За її словами, наразі МВФ вже погодив програми підтримки для Киргизстану, Руанди, Мадагаскару та Того. Виділення фінансування МВФ погодив у рекордно короткі терміни.
Як інформував ZAXID.NET, 11 березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна входить у світову економічну кризу, викликану поширенням коронавірусу у світі.