МЗС України підготувало пакет документів для денонсації «Великого договору» з Росією

Павло Клімкін анонсував подання документів для денонсації Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ

СуспільствоАндрій Стець, 30 серпня 20182140
Голова МЗС повідомив, що внесе необхідні документи у «наступні дні»

Міністерство закордонних справ України підготувало пакет документів для денонсації Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ (так званого «Великого договору») укладеного 1997 року.

«Ці документи вже підготовлено, весь пакет. Ми його обробили. Найближчим часом внесемо його формально», - заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, пише «Інтерфакс-Україна».

За словами міністра, Росія порушила «практично всі положення цього Договору, включаючи преамбулу».

«У наступні дні ви вже почуєте: ми його безпосередньо внесемо на розгляд», - зазначив міністр.

Клімкін додав, що термін дії Договору завершується і «не може бути й мови про те, щоб він продовжувався».

Зазначимо, що 28 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що очікує від Міністерства закордонних справ пакет документів для початку процедури припинення дії Договору про дружбу. Крім цього, раніше повідомлялося, що президент внесе до ВРУ законопроект про закріплення євроатлантичного курсу України в Конституції.

Зазначимо, що Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією був підписаний 31 травня 1997 року терміном на 10 років (з наступною автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Термін відліку першого десятирічного періоду починався з дати набрання договором чинності (з 1 квітня 1999 року) і закінчувався 1 квітня 2009 року. Тоді жодна зі сторін не виявила бажання про припинення дії договору до 1 жовтня 2008 року, тому його дія автоматично продовжилася на наступний десятирічний період.

Згідно з Угодою про дружбу, співробітництво і партнерство між РФ і Україною, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності нинішніх кордонів, поваги до територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук