На базі львівської ТЕЦ-2 вироблятимуть біогаз з мулу і тверде паливо зі сміття
До теми
Міська влада Львова готує проект створення екоенергетичного центру на базі ТЕЦ-2. Йдеться про поєднання на одній території трьох компонентів: виробництво біогазу з мулу на міських очисних спорудах, будівництво на теплоелектроцентралі котла на твердому паливі, переробка твердих побутових відходів з виробництвом альтернативного палива для ТЕЦ.
Цю ідею презентували на робочій зустрічі представників міськради Львова із заступником посла Швеції в Україні Генріком Нурбергом. «На сьогодні ми обговорюємо проект переведення ТЕЦ-2 на тверде паливо. Але ми дивимось на це ширше. Йдеться про створення на цій території екоенергетичного центру, який дасть можливість суттєво зменшити споживання газу, збільшити енергетичну незалежність нашого міста, і, відповідно, нашої країни», – розповів перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.
Він також відзначив, що Львів має позитивний досвід співпраці із Швецію саме в галузі збереження енергії та довкілля. Зокрема, саме Швеція є основним донором фінансових організацій, що фінансують проекти енерегоефективності та охорони довкілля (E5P, Nefco, Sida).
«Ефективне використання енергії – це та сфера, де Швеція має значний досвід і може поділитися ним. Ми підтримували реформи в Україні у цій сфері упродовж 20 років. Це саме та сфера, де ми можемо досягнути найбільшого ефекту», – сказав Генрік Нурберг.
Як повідомив начальник міського управління інвестицій Сергій Кіраль, цього місяця міська рада підписала попередню угоду з ЄБРР про фінансування будівництва станції з переробки мулу та виробництва біогазу. Вартість проекту – понад 30 млн євро, з яких 7,5 млн – грантові кошти фонду E5P.