На Буковині хочуть створити агропромисловий кластер
Влада Буковини хоче створити агропромисловий кластер. Про це йшлося під час регіональної конференції «Розвиток агропромислового комплексу Буковини – інноваційний підхід” за участі керівників та спеціалістів районних дорадчих служб, керівників сільськогосподарських підприємств, фермерів, керівників обслуговуючих кооперативів.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Чернівецької ОДА, під час діалогу обговорено перспективи створення агропромислового кластеру в регіоні, функціонування в Чернівецькій області аграрної біржі, організації оптової торгівлі сільгосппродукції, діяльності оптового сільськогосподарського ринку.
Начальник Головного управління агропромислового розвитку ОДА Олег Надточій відзначив, що на Буковині є всі передумови для створення агропромислового кластеру. Зокрема, в регіоні достатньо розвинений сільськогосподарський сектор, функціонує переробна промисловість, наукові і освітні інститути, розвинена сфера торгівлі. Таким чином, є всі передумови для формування точки економічного зростання агропромислового комплексу області відповідно до потреб сучасної економіки.
Формування кластерів в агропромисловому комплексі передбачає поліпшення інвестиційного клімату для галузей, що входять в кластер, підвищення інноваційного рівня діяльності, зростання рівня конкурентоспроможності агропромислового кластеру і галузей, що входять в нього, розробку механізму підтримки інноваційної діяльності підприємств регіональними органами влади і органами місцевого самоврядування, забезпечення ефективного інформаційного обміну учасників, створення системи підготовки спеціалізованих кадрів для забезпечення потреб агропромислового кластеру. Вирішення даних питань в регіоні дасть змогу збільшити реалізацію сільськогосподарської продукції та оптимізувати її реалізаційні ціни, стати більш конкурентоспроможними не тільки на ринку України, але виходити на міжнародний ринок, підкреслив Олег Надточій
За словами заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Усика, область протягом 6 років демонструє ріст виробництва сільськогосподарської продукції. Зокрема, торік отримано 475 тис. тонн зерна, задіяно 20 тис. га землі, яка раніше не використовувалась, введено в експлуатацію декілька фруктосховищ, збільшились інвестиції, зросла заробітна плата працівників галузі. Як зазначив заступник очільника виконавчої влади краю, головною перевагою даного проекту є те, що товаровиробник отримає належний дохід, а покупець – товар за вигідною ціною.