На Буковині з’явиться оптовий ринок сільськогосподарської продукції
Чернівецька ОДА звернулася з клопотанням до Кабінету Міністрів України щодо включення проекту будівництва оптового ринку сільськогосподарської продукції на Буковині в перелік інвестиційних проектів, які фінансуються зі Стабілізаційного фонду, - заявив заступник голови Чернівецької ОДА Віталій Усик. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі ОДА.
Будівництво сучасного оптового ринку сільськогосподарської продукції у краї дасть можливість створити понад 2 тис. нових робочих місць, здешевити вартість сільськогосподарської продукції, забезпечити регульоване ціноутворення. Для вирішення реалізації таких завдань у регіоні корпорація "Сварог Вест Груп" має намір спорудити оптовий ринок сільськогосподарської продукції.
На нараді в Кабінеті Міністрів України під головуванням Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, у якій днями взяв участь Віталій Усик, мова йшла про розвиток інфраструктури обслуговуючих кооперативів, оптово-роздрібних ринків, формування сільської кооперації. Таке питання є надактуальним для нашої області, адже маємо чіткі тенденції зростання валового виробництва сільськогосподарської продукції. Чернівецька область стабільно розвивається в числі трьох областей України, у яких протягом п'яти років щорічно зростають темпи валового виробництва продукції сільського господарства.
"За умови створення оптового ринку сільськогосподарської продукції ми вже готові працювати по плодовій та овочевій продукції, найближчим часом така робота можлива і по зернових. За минулий рік на Буковині зібрали 480 тис. т зерна. Це гарний показник, вважає заступник голови ОДА, адже навіть у найкращі роки було зібрано 520 тис. т. Наразі в області триває посівна, і на перспективу очікується зібрати 650-700 тис. т, щоправда тут ми говоримо більше про фуражне, а не про продовольче зерно, оскільки наші погодні умови суттєво відрізняються від погодних умов південної части країни, тому й якість вирощеного на Буковині зерна є нижчою", - запевнив під час прес-конференції Віталій Усик.
У регіоні відновлено після повені 2008 року птахогосподарства, і до кінця року буде вироблено більше 10 тис. т індичого м'яса. Повне відновлення пройшла Тарасівська птахофабрика, додатково побудовано ще чотири приміщення, у яких вирощуються свині, збудовано цех із переробки м'яса.
За словами Віталія Усика, інфраструктура Буковини налічує 29 дрібнооптових ринків живої худоби та птиці, 52 дрібнооптово-продовольчих ринки, 27 дрібнооптово-плодоовочевих ринків, 50 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, 345 заготівельних пунктів, зокрема 222 - із заготівлі молока, якими заготовлено 2008 року 11 тис. т молока на суму 15,3 млн грн, 70 пунктів із заготівлі м'яса, якими заготовлено 6,3 тис. т м'яса на суму 61 млн грн, 53 пункти із заготівлі плодоовочевої продукції, функціонує 41 агромагазин. Надають послуги населенню з лікування худоби 126 пунктів ветеринарного обслуговування, 95 ветаптек, а в заплідненні маточного поголів'я - 145 пунктів штучного занасінення. Крім того, зазначив пан Усик, в області функціонує низка приватних підприємств із забезпечення особистих підсобних господарств та товаровиробників сільськогосподарської продукції сортовим насінням, засобами захисту рослин та міндобривами.