На двох російських військових фрегатах встановили обладнання для осліплення противників

Це обладнання також чинить перешкоди для приладів нічного бачення

СвітВолодимир Пиріг, 2 лютого 201919672
Один з фрегатів, на якому встановили таке обладнання, називається «Адмірал флоту Радянського Союзу Горшков»

У російських фрегатах «Адмірал флоту Радянського Союзу Горшков» і «Адмірал флоту Касатонов» з’явилися станції візуально-оптичних перешкод «Філін», повідомила російська державна агенція ТАСС з посиланням на прес-службу «Роселектроніки». На кожному із цих військових кораблів Росії встановили по два комплекти «Філіна».

Таке обладнання здатне придушувати візуально-оптичні та оптико-електронні канали спостереження уночі та в сутінки. Також станції "Філін" виконуватимуть функцію ліквідації зброї ближнього бою, яка спрямована проти надводних кораблів і катерів Військово-морського флоту Росії.

«“Філін” діє завдяки випромінюванню, яке здатне гасити прилади нічного бачення, лазерні далекоміри інфрачервоного діапазону, системи наведення протитанкових керованих ракет», – пояснили у компанії «Ростех».

Крім того, «Філін» викликає тимчасові розлади очей.

«Добровольці випробували на собі дії станції “Філін” і розповіли: якщо обладнання розташоване на відстані до двох кілометрів, стає неможливо вести прицільну стрільбу по мішенях. Крім того, майже половина з них скаржилися на нудоту, запаморочення та втрачали орієнтацію в просторі. Ще частина добровольців відчула на собі ефект плями світла, яка мерехтить перед очима і призводить до осліплення», – сказано у повідомленні.

Таке ж обладнання планують вбудувати у ще два інші фрегати, будівництво яких наразі триває.

Військовий корабель «Адмірал флоту Касатонов» збудований на суднобудівному заводі «Північна верф» у Санкт-Петербурзі. Фрегат вперше вийшов у море 21 грудня 2018 року для проведення першого етапу заводських ходових випробувань. Цей військовий корабель планують передати Військово-Морському Флоту Росії до кінця 2019 року.

Фрегат «Адмірал Флоту Радянського Союзу Горшков» був збудований на тому ж заводі. Вперше вийшов у море 29 жовтня 2010 року, а у 2018-му увійшов до складу Північного флоту Росії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук