На горі Лисоня знайшли невідоме захоронення вояків Першої світової війни

В могилі двошарове санітарне захоронення з кількістю десь 50-60 осіб

На горі Лисоня у Тернопільській області проходиться процес ексгумації на місці виявлених останків вояків часів Першої світової війни. Як повідомляють на сайті Тернопільської РДА, останки знайшли у кар’єрі, де добувають камінь.

Як повідомив заступник керівника меморіально-пошукового комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля» Володимир Харчук, розкопки проводяться археологічним методом. В могилі двошарове санітарне захоронення з кількістю приблизно 50-60 осіб.

Розкопки триватимуть до 6 вересня

Як вказано на сайті КП ЛОР «Доля», виявлене поховання облаштоване у звичайному воєнному фронтовому окопі. Ймовірно, що воно було створено вже після воєнних баталій, оскільки останки в похоронних ямах знаходяться у хаотичному порядку – скинені будь-як один на одного, а не лежать, як це буває в процесі урочистого поховання.

Директор КП ЛОР «Доля» Святослав Шеремета зазначив, що усі віднайдені останки буде урочисто, з військовими почестями перезахоронено у місті Бережани на Меморіальному кладовищі жертв Першої світової війни.

Поряд з останками знайшли хрестики, ґудзики, монети, зброю, які належать воїнам австрійської, німецької та російської армій. Працівники комунального підприємства розпочали роботи з 29 серпня і при хороших погодних умовах планують завершити їх до 5-6 вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук