На Харківщині розпочав роботу перший в Україні екокомплекс з управління твердими відходами

У Богодухівському районі Харківської області почав працювати новий комплекс з управління твердими побутовими відходами (ТПВ), повідомляє прес-служба Харківської обласної державної адміністрації.

«Комплекс з управління ТПВ в Богодухові став першим в Україні, який працює за такою технологією», — йдеться в повідомленні, яке цитує у середу, 8 червня, «Інтерфакс-Україна».

На полігоні встановлено обладнання, що дає змогу сортувати сміття та виконувати його вторинну переробку. Всі органічні залишки компостують, застосовуючи спеціальні бактерії. В результаті за певний час відходи стануть добривами. Полігон обладнаний автономною системою опалення, що працює на відходах. За рік полігон зможе прийняти та обробити 65-70 тис. куб. м ТПВ.

«Він стане прототипом 11 комплексів, які з’являться в Харківській області відповідно до нашої екологічної стратегії. Вони, за розрахунками фахівців, повністю забезпечать область сучасними методами збору, утилізації та переробки ТПВ», — сказав голова Харківської ОДА Ігор Райнін.

За його словами, згодом планується передача збудованих сучасних полігонів у концесію компаніям, готовим налагоджувати роздільний збір сміття і закуповувати необхідне для цього обладнання.

Нагадаємо, що у Львівській області, неподалік обласного центру, вже понад тиждень триває катастрофа на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук