На Личаківському кладовищі відреставрували каплицю творців легендарної горілки

СуспільствоГанна Власюк, 26 червня 201510600
На Личаківському кладовищі відреставрували каплицю творців легендарної горілки
фото ZAXID.NET
Відреставрована каплиця Бачевських

На Личаківському цвинтарі у Львові сьогодні, 26 червня, презентували відреставровану каплицю відомої львівської родини Бачевських. Каплицю відновили за кошти меценатів.

Фото: ZAXID.NET

За словами відомого львівського екскурсовода та історика Ігоря Лиля, родина Бачевських свого часу зробила дуже багато для слави Львова, адже горілка, яку виготовляла родинна лікеро-горілчана фабрика, була відома у всій Європі.

Фото: ZAXID.NET

Як зазначив історик, каплиця родини Бачевських - єдина на Личаківському кладовищі, яку видно із Високого Замку.

Фото: ZAXID.NET

Лильо також додав, що будь-яку націю часто можна охарактеризувати за трьома параметрами - станом доріг, вбиралень та кладовищ. І в останньому аспекті, особливо, що стосується Личаківського кладовища, за словами Лиля,  в Україні відбуваються позитивні зміни.

Ігор Лильо. Фото: ZAXID.NET

«Думаю, що таким чином Львів поступово повертається до нормальності», - зазначив історик.

Присутній на презентації ініціатор створення закладу «Ресторація Бачевських» Тарас Кицмей розповів, що ідея відкриття ресторану з'явилася два року тому, коли під час реставраційних робіт у Львові знайшли три пляшки з ім'ям родини Бачевських.

«Ми подумали, що це знак», - зазначив Кицмей. Після цього, за його словами, автори ідеї отримали дозвіл у нащадків Бачевських на використання родинного імені в назві ресторану. Зараз нащадки родини проживають у США, однак вони приїхали на відкриття ресторану, яке відбулося навесні у Львові.

Кицмей додав, що лікеро-горілчана фабрика Бачевських у Львові мала всеєвропейське значення.

«Цього року родина Бачевських повернулася до Львова», - резюмував Ігор Лильо.

Довідка:

Львівська родина Бачевських - засновники гуральні, яка вважалася однією із найдавніших гуралень на території тодішньої Польщі. У період II Речі Посполитої алкоголь фірми Бачевських належав до двох найпопулярніших експортних товарів Польщі. Його популярність була такою, що у тогочасній польській літературі бренд «Baczewski» використовували як синонім до слова «горілка». 

Фірма Бачевських діяла у Львові до 1939 року, коли фабрику розбомбила німецька авіація, а решту обладнання та запасів розграбували більшовики. Після 1945 року нащадки Юзефа Адама Бачевського відновили діяльність фабрики у Відні, яка виробляє алкогольні напої під брендом J.A. Baczewski. У 2011 році марка J.A. Baczewski повернулася на алкогольний ринок Польщі — зі спеціально розробленими оригінальними (відмінними від тих, що йдуть на інші європейські ринки) пляшками у формі карафок та етикетками.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук