На Львівщині ₴24 млн не освоєно за програмою «Доступні ліки»

З понад 672 тис. виписаних рецептів ліки в аптеках відпущено лише за 413 тис. рецептів

На Львівщині ₴24 млн не освоєно за програмою «Доступні ліки»
Із 1300 аптек і аптечних кіосків, які є в області, ліки за програмою «Доступні ліки» відпускають у 756

Мешканці Львівщини, які мають серцево-судинні захворювання, діабет II типу і бронхіальну астму, з квітня цього року отримують в аптеках медпрепарати безкоштовно або з невеликою доплатою. На ці цілі області у рамках програми «Доступні ліки» виділено 45,5 млн грн. Але на початок грудня з них освоєно лише 21,5 млн, повідомив ZAXID.NET заступник директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько. Ще 24 млн грн залишаються неосвоєними і навряд чи до кінця грудня їх вдасться використати.

А вибирати є з чого. Нині у списку для трьох захворювань, як повідомила ZAXID.NET Неля Бик, виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації, є 200 назв препаратів і вітчизняних, і закордонних виробників. Із 1300 аптек і аптечних кіосків, які є в області, ліки за програмою «Доступні ліки» відпускають у 756.

«Якщо в Україні ліки за цією програмою відпускають у кожній третій аптеці, то на Львівщині – у кожній другій і навіть більше», - каже Неля Бик.

Раніше чимало громадян, які мали ті чи інші проблеми зі здоров’ям, не зверталися по допомогу до лікарів з простої причини – у них на ліки не було грошей. Нині є можливість отримати медпрепарати безкоштовно чи з невеликою доплатою і їх вистачить для всіх, хто їх потребує - залишилося неосвоєними 24 млн. грн.

Мешканців області, які звертаються по допомогу до лікарів, за словами Андрія Васька, зараз значно більше, ніж було тоді, коли програма лише почала діяти. А в наступному році їх буде ще більше, але не дивлячись на те, що інформацію про доступність ліків до мешканців області доносять різними способами (через лікарів, ЗМІ тощо), ще є люди, які не вірять, що ліки можуть видавати безкоштовно.

За неповних 9 місяців (з квітня по 10 грудня) лікарі Львівщини виписали пацієнтам, які мають вище перераховані недуги, понад 672 тис. рецептів, з них майже 413 тис. рецептів в аптеках хворі отоварили. Ще 250 тис. рецептів є на руках у пацієнтів, але вони в аптеки не спішать. Саме вони, мабуть, не вірять, що можуть отримати ліки безкоштовно.

Неля Бик підтвердила, що у грудні дещо більше людей почали приходити в аптеки. Нерідко є навіть черги, бо кожному треба допомогти зробити вибір, адже лікар в рецепті вказує лише міжнародну назву ліків, а вже в аптеці людям називають торгові назви медпрепаратів і вони обирають ті, які хочуть. На початку дії програми у переліку ліків було 126 назв, нині є вже 200. З нового року у переліку буде вже 209 найменувань, бо додається ще три захворювання, на які ліки будуть відпускати безкоштовно або з доплатою – захворювання шлунково-кишкового тракту, депресивні стани і анемія у вагітних.

Єдине, що вимагається від людей, які мають ті чи інші проблеми зі здоров’ям – проконсультуватися з лікарем і взяти рецепт. І за цим рецептом в аптеці можна отримати ліки.

«У переліку ліків, які можна отримати безкоштовно чи з невеликою доплатою, є препарати як вітчизняних, так і іноземних виробників. Це шанс для людей, які мають ті чи інші захворювання і не мали грошей на ліки, розпочати лікування, не запускати хворобу, щоб уникнути ускладнень», – каже Андрій Васько.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук