На Львівщині – 58,5 тис. безробітних: кожен п’ятий – у Львові

16 вересня 20139161
Безробітні

Упродовж січня-серпня 2013 року центри зайнятості області надавали соціальні послуги 76,9 тис. осіб, із яких 58,5 тис. були зареєстровані як безробітні. Кожен п’ятий пошуковець роботи мешкав у Львові, 55,7% становили жінки, 48,9% − молодь до 35 років, 40,8% − мешканці сіл, 39% − краяни з числа неконкурентоспроможних на ринку праці.

Як повідомили у відділі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського обласного центру зайнятості, за освітнім поділом 34,5% безробітних мали професійно-технічну, 28,4% − повну вищу, 24,1% − базову чи неповну вищу освіту. Працевлаштування решти шукачів місця праці (13%) обмежувала наявність лише середньої освіти, відсутність необхідних умінь, навичок або досвіду роботи.

За професійними ознаками найбільшу частку (16,9%), становили працівники сфери торгівлі та послуг, 15,5%  − робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою устаткування і машин, а також державні службовці, менеджери, працівники сільського господарства тощо.

Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість вакансій у базі даних обласної служби зайнятості збільшилася з 41,5 до 42,2 тис. Станом на перше вересня актуальними залишалися 4 тис. вільних місць праці, у тому числі 2,1 тис. − для робітників, 1,6 тис. − для службовців, 0,3 тис. − для тих, хто не має професії та спеціальної підготовки. Відтак, за одну вакансію конкурували 7 службовців, 8 осіб без професії та 5 представників робітничого фаху. У середньому, на Львівщині на одне робоче місце претендувало  6 безробітних.

У січні-серпні цього року за сприяння центрів зайнятості області працевлаштувалися 29,1 тис. осіб, у тому числі 493 − започаткували власну справу. Професійну підготовку, перенавчання чи підвищення кваліфікації пройшли 8,5 тис. краян, а 494 особи віком понад 45 років отримали ваучери для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.  Найбільш популярними напрямами навчання були розробка програмного забезпечення, землевпорядкування, комп’ютерні системи та мережі, а також професія електрогазозварника. В оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь  7,2 тис. осіб.

Станом на перше вересня 2013 року допомогу з безробіття у центрах зайнятості Львівщини отримували 19,7 тис. осіб. Середній розмір їхнього матеріального забезпечення склав 984,1 грн, що дорівнює 85,8% мінімальної заробітної плати.

Як повідомляв ZAXID.NET, станом на липень у Львівській області лише один з трьох безробітних міг працевлаштуватися.

Нагадаємо, в Україні станом на 1 липня цього року було зареєстровано понад 465 тисяч безробітних.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Давиденко Всеволод 16 вересня 2013, 19:28

  Так в нас тільки закривають виробництва, то ж звідки братись тим робочим місцям. Всі живемо мов у страшному сні, коли не знаєш чи матимеш чим завтра годувати дитину. В реаліях коли тільки у комуняк є АКП, бездіяльність опозиційних сил стає ще більш прикрою.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук