На Львівщині держава обіцяє профінансувати цьогоріч 15 об’єктів
Львівська обласна державна адміністрація запропонувала Львівській обласній раді попередній перелік об’єктів, що пропонуються до фінансування за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток у 2011 році. Загальний обсяг фінансування – 63,725 млн грн.
Найбільше коштів серед цих об’єктів має піти на коригування та будівництво школи на 528 учнів у с. Вроняки Золочівського району – обсяг фінансування цих робіт з державного бюджету у 2011 році передбачається на рівні 8 млн грн. Натомість 7 млн грн з державного бюджету малу б піти на реконструкцію будівель військового містечка під відділення Турківської ЦРЛ на 160 ліжок, і по 6 млн грн – на будівництво загальноосвітньої середньої школи І-ІІІ ступенів на 480 учнівських місць в с. Н. Яблунька Турківського району і на добудову 12-ти класних приміщень і реконструкція існуючого блоку школи в с. Черниця Миколаївського району.
Декілька присутніх на засіданні президії депутатів Львівської обласної ради висловили свої зауваження до цього переліку. Так, представник «Фронту Змін» Степан Кубів вказав на те, що на бюджетній комісії облради була досягнути домовленість про те, що не потрібно брати на фінансування нових об’єктів; водночас у списку зазначено два об’єкти з будівельною готовністю на рівні 0% (Комарнівська ЗОШ І-ІІІ ступеня і Спальний корпус №9 ЛОПС «Немирів» в смт. Немирів). Натомість депутат від ВО «Свобода» Михайло Блавацький звернув увагу на те, що розподіл фінансування між районами не є рівномірним, на що начальник головного управління економіки Львівської ОДА Денис Шмигаль, що представив перелік, пояснив, що деякі проекти є пріоритетними.
Водночас на засіданні президії Львівської обласної ради 8 лютого Денис Шмигаль сказав і про те, що на цей момент Львівською ОДА ведеться робота над додатком до Угоди про соціально-економічний розвиток між Львівською областю та Кабміном на 2011 рік. За його словами, на цей рік в межах угоди передбачається фінансування на рівні 762 млн грн; при цьому 414 млн грн мають надійти з державного бюджету.
Чиновник наголосив на тому, що за деякими позиціями пропозиції уряду є навіть більш вигідними для Львівщини, ніж це передбачалось основною угодою. У першу чергу, за словами Шмигаля, це стосується фінансування заходів щодо ліквідації діяльності шахт. Зокрема, на відновлення екологічної рівноваги та рекультивацію порушених внаслідок проведення гірничих робіт земель яворівського хімічного підприємства «Сірка» передбачалося виділити 9 млн грн, а зараз від міністерства надійшла пропозиція на рівні 14,338 млн грн, а на закриття сірчаного кар’єру і відновлення ландшафту після діяльності підприємства «Подорожнянський рудник» в Угоді було передбачено 2 млн грн, натомість зараз пропонується 8 млн.
Як інформував ZAXID.NET , 8 лютого під час засідання президії Львівської обласної ради виступив також начальник головного фінансового управління ОДА Олег Демків, який презентував проект збільшення видаткової частини обласного бюджету на 46,4 млн грн для погашення кредиторської заборгованості.