На Львівщині після аудиту посівні площі збільшилися на 22 тис. га

На Львівщині під час аудиту виявили понад 55 тис. га невикористовуваної сільськогосподарської землі державної власності

На Львівщині внаслідок аудиту земель сільськогосподарського призначення, який розпочався торік, з’ясувалося, що в області є понад 4 тис. земельних ділянок державної форми власності, загальною площею 55,4 тис. га, які не використовуються.

Як наслідок, органи місцевого самоврядування подали клопотання до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області на включення 1161 вільної ділянки до переліку тих, право оренди яких можна продавати на земельних торгах.

«Більшість таких ділянок, напевно, використовувалася і раніше, але, на жаль, не належним чином. Зараз для частини з них виготовлення землевпорядної документації, після чого стане можливе їх винесення на аукціони», – повідомила начальниця управління економічного розвитку та підприємництва департаменту АПК ЛОДА Людмила Гончаренко.

За її інформацією, під час аудиту також виявили більше 22 тис. невитребуваних паїв. На сьогодні уже близько 18 тис. таких ділянок передали в оренду фермерським та сільськогосподарським підприємствам, відповідно до рішень органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій.

Неуспадкованими виявилися більше 30 тис. паїв на Львівщині. Завдяки проведеній роз’яснювальній роботі громадяни почали активно звертатися за успадкуванням землі.

«Якщо раніше цей процес взагалі не рухався, то на сьогодні вже оформлена спадщина на 16 тис. таких паїв», - повідомила Людмила Гончаренко.

За її словами, проведений аудит також сприяв збільшенню обсягів посівних площ в області. Торік додатково задіяли 17 тис. га, у цьому році – ще 15 тис. га.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук