На Львівщині з незаконного користування вилучать 19 тис. га мисливських угідь

Господарський суд Києва визнав незаконним та скасував рішення Львівської обласної ради про надання в користування Ходорівському міському товариству мисливців та рибалок «Лісівник» мисливських угідь площею 19,30 тис. га. Відповідне рішення було ухвалене 15 травня, повідомило видання «Наші гроші».

Відомо, що у 1997 році Львівська облрада надала ХМТМР «Лісівник» 15,24 тис. га угідь в користування на 15 років. Проте у 2008 році облрада внесла зміни в додаток до свого рішення, внаслідок чого термін оренди «Лісівника» збільшився до 49 років, а площа угідь збільшилася до 19,37 га, з яких 14,3 тис га – польових, 3,7 тис га – лісових та 1,2 тис га водно-болотних угідь. На виконання цього рішення організація 19 листопада 2010 року уклала договір з Львівським обласним управління мисливського та лісового господарства.

У березні цього року Стрийська міська прокуратура звернулася до суду з вимогою визнати незаконним рішення облради та розірвати договір із товариством «Лісівник», оскільки цей суб’єкт отримав угіддя з порушення процедури: збільшення території не було погоджене з територіальними органами виконавчої влади та власниками угідь. Суд погодився з аргументами прокуратури і скасував рішення Львівської облради від 2008 року та розірвав договір мисливців з обласним управлінням мисливського та лісового господарства.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційній інстанції. У разі набуття законної сили рішенням суду першої інстанції, 19,30 тис. га будуть повернені у комунальну власність з незаконного користування.

За даними видання, засновниками ХМТМР «Лісівник» є Юрій Івашків, Володимир Олійник та Тарас Швед. Останній очолює комунальне підприємство «Ринок» Ходорівської міськради та входить до виконкому міськради.

У прокуратурі Львівської області зазначили, що на сьогодні судами задоволено вже чотири позови щодо повернення з незаконного користування майже 94 тис. га мисливських угідь на Львівщині. Крім цього, Київським апеляційним господарським судом вирішується ще один спір за позовом прокуратури щодо повернення 35,3 тис га таких незаконно переданих земель.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук