За кошти ЄС та ООН на Львівщині побудують сонячну електростанцію

ЕкономікаІрина Рєвунова, 19 жовтня 20159190
За кошти ЄС та ООН на Львівщині побудують сонячну електростанцію

Цьогоріч у рамках ІІІ фази проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на Львівщині впроваджують 59 мікропроектів. Про це сьогодні під час засідання обласної координаційної ради ЄС-ПРООН  розповів координатор Львівського обласного ресурсного центру громад Ігор Назар.

Загальний бюджет програми становить понад 15,4 млн грн, з них на сільські мікропроекти передбачено 8,9 млн грн, а на міські – 6,5 млн.  

Серед фінансованих за кошти проекту ЄС-ПРООН проектів – 50 з енергозбереження, з них  27 – у містах і 23 – у селах, а також 5 проектів з енергоефективності та 4 у сфері охорони здоров’я.

Зокрема, один з проектів передбачає встановлення першої на території громад сонячної електростанції  у селі  Варяж Сокальського району, яка забезпечуватиме вуличне освітлення в селі і потреби громади. Планується, що надлишок електроенергії передаватимуть «Львівобленерго» на потреби області.

Зараз тривають роботи з монтажу електростанції, протягом одного-двох тижнів там буде змонтовано станцію СЕС. Також передбачено будівництво системи електроосвітлення та монтаж енергоефективних світлоприладів зі світлодіодним джерелом світла.

Крім того, у жовтні  на Львівщині розпочала роботу спеціалізована мобільна лабораторія з енергоаудиту та обстеження будівель, передана програмою ЄС-ПРООН.

Як розповів ZAXID.NET завідувач сектору з питань енергозбереження управління майном Львівської облради Світозар Цюник, мобільну лабораторію було передано на Львівщину ще в квітні, однак роботу вона розпочала  менше місяця тому, оскільки для енергетичного обстеження будівель необхідні відповідні погодні умови.

«Мобільна лабораторія почала роботу з початком опалювального періоду. У неопальнувальний період і за відсутності відповідних умов мобільна лабораторія як така працювати не може. Потрібно, щоб опалення працювало щонайменше тиждень», – пояснив він.

Спеціалісти мобільної лабораторії вже обстежили три приміщення в Червонограді та львівську обласну  наукову  бібліотеку на вул.Зеленій, 24. У бібліотеці за допомогою тепловізора фахівці за 10 хвилин знайшли протікання даху.

За допомогою мобільної лабораторії спеціалісти розробляють  енергетичний паспорт об’єкта  та план заходів, які дозволять зменшити споживання енергії і досягти комфортної температури в приміщенні.

До проекту, який охоплює  понад 22 тисячі осіб, залучили 32 сільські ради і 2 міські ради у 8 районах Львівщини.

У 2016 році планують завершити впровадження усіх розпочатих мікропроектів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук