На Львівщині завершилися видовищні міжнародні автоперегони «Rally Galicia»
На Львівщині завершилося міжнародне «Ралі Галіція», яке традиційно входить у календар чемпіонату України. У погоні за перемогами і гострими враженнями на старт виходили понад 30 екіпажів. Спершу автоумільці визначали наймайстерніших просто у центрі курортного Трускавця. Далі – розширили географію.
Наступна локація боротьби автоекстремалів брала початок на Львівщині в Уличному – селі з древньою історією та мальовничою природою. Пілот ралійного екіпажу Борис Ганджа зізнався: «Чудова місцевість. Їдеш, милуєшся цими Карпатами. Інколи навіть не хочеться їхати, а вийти, подихати свіжим повітрям, відпочити від Києва. Але обов’язок є, ми маємо їхати».
«Ралі Галіція» зібрало відчайдухів на львівських землях уже вшістнадцяте. І вперше після анексії Криму кинути виклик трасі та суперникам на цих змаганнях приїхали іноземні гості. Латвієць Лауріс Озеровс розповідає: «У вас тут серйозні спортсмени. Ми вирішили брати участь в останній момент. Стараємося їхати в нормальному темпі».
«Galicia» – класичне ралі, де власники спорткарів змагаються на дорогах загального користування. Гравійні траси дарують один із найбільш швидких етапів національної першості. Загальна довжина спецділянок – понад 140 км, на яких екіпажі підстерігає чимало перепон.
Учасниця Марія Попко каже: «Гравій – це краще, ніж асфальт. Тут добре, траса звивиста, є містки і броди. Дуже приємно. Прямі відрізки дороги – це гірше, бо слизько, машину дуже заносить. А коли багато поворотів, то класно».
Її напарниця Зуліхан Біджанова додає: «Їдемо дуже обережно, тому що траса дуже травматична. Можна їхати швидко, але тоді думаєш: пощастить чи ні. Декілька сходів уже є».
Переможець попередніх змагань «Rally Galicia» Олександр Козлов говорить: «Перший доп в Уличному просто ідеальний, просто чудовий. Є швидка секція, є повільніша. І широко, і вузько. Покриття ідеальне, машину не розбиваємо».
Його штурман Олександр Островський каже: «Там, де широко і швидко, там цікаво. А де повільніше, там багато працювати доводиться. А хочеться подивитися, як пілот усе робить».
За нагороди ралісти боролися аж упродовж трьох днів. А переможцями стали латвійці Яніс Воробйовс та Іво Пукіс.