На Львівщині знайшли архів українського підпілля та повстанську аптечку

Фахівці зазначають, що це перший випадок, коли серед повстанських речей знайшли ліки

Зараз знайдені документи готують до реставрації

На околицях сіл Бійничі та Ланівка, що на межі Стрийського та Дрогобицького районів Львівщини, місцеві мешканці знайшли пошкоджений бідон з документами підпілля ОУН та аптечкою повстанців. Як повідомляє Центр досліджень визвольного руху 2 травня, його передали фахівцям Центру та Національному музею «Тюрма на Лонцького».

«За попередніми висновками, архів, імовірно, належав Меденицькому районному проводу ОУН. З 1945 року він входив до складу Стрийського надрайонного проводу, а згодом — до Дрогобицького надрайонного проводу. Не виключено, що архів постав унаслідок діяльності Стрийського надрайонного осередку пропаганди. Документи архіву датуються орієнтовно 1947—1950 рр.», – вказано у повідомленні.

Фото Центру досліджень визвольного руху

Центр досліджень визвольного руху зазначає, що серед документів архіву виявлено вишкільні матеріали, звіти різного характеру за 1946—1947 рр., організаційні звіти, книги. Зокрема видання поезій Лесі Українки 1947 року. Крім документів, у бідоні також були бинти та лікувальні препарати норсульфазол та ресульфазан.

«Це перший випадок знахідки ліків та — імовірно — засобів реанімування повстанців», – зазначають фахівці.

Зараз документи готують до реставрації, згодом їх зберігатимуть у архівних фондах Центру досліджень визвольного руху.

Нагадаємо, що це не вперше на Львівщині знаходять архівні документи повстанців. Зазвичай, їх зберігали у закопаних у землю молочних бідонах, щоб документи менше пошкоджувались. Усі документи, які отримує музей «Тюрма на Лонцького», реставрують та оцифровують.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук