На облаштування нового сміттєвого полігону, крім Львова, чекає чотири райони

СуспільствоОрися Шиян, 17 лютого 201711520
На облаштування нового сміттєвого полігону, крім Львова, чекає чотири райони
Земельна ділянка на території підприємства «Сірка» розташована в карстово небезпечній зоні і близько від відкритих водоймищ

Науково-експертна група своїм висновком визнала непридатною ділянку гірничо-хімічного комплексу «Сірка» поблизу Новояворівська для облаштування нового сміттєвого полігону. Але поки існує необхідність захоронення ТПВ, потреба в облаштованому полігоні існуватиме. Адже на Грибовицьке сміттєзвалище, крім Львова, звозили відходи з Пустомитівського, Жовківського, Кам’янко-Бузького та Городоцького районів.

Тому роль обласної державної влади в цьому питанні очевидна – знайти та запропонувати таку ділянку, яка відповідатиме всім вимогам, розповів міський голова Львова Андрій Садовий у тижневому відеозверненні.

«Які наші подальші дії? Комплексна стратегія поводження з ТПВ передбачає будівництво сучасного сміттєпереробного заводу. Наше завдання мінімізувати, а в перспективі і звести до нуля кількість відходів, які продукує місто. У будь-якому випадку ми потребуємо облаштованого полігону, допоки існує необхідність захоронення ТПВ. І мова тут не лише про Львів, але й всі ті райони, які використовували Грибовицький полігон – а саме Пустомитівський, Жовківський, Кам’янко-Бузький та Городоцький», ― наголосив мер Андрій Садовий.

Нагадаємо, 16 лютого науково-експертна група під головуванням Ігоря Юхновського повідомила, що земельна ділянка площею 12,8 га на території колишнього гірничо-хімічного підприємства «Сірка» в Яворівському районі не придатна для облаштування полігону та будівництва сміттєпереробного заводу.

Тим часом на Грибовицькому полігоні розпочались протиаварійні роботи. Після отримання доступу до полігону місто почало підготовку до укріплення дамби.

«Подальше блокування було небезпечним для самих мешканців, адже потенційний прорив дамби загрожував навколишнім селам. План робіт передбачає як посилення самої дамби, так і утилізацію самих фільтратів», ― зазначив Андрій Садовий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук