На Полтавщині Московський патріархат відібрав у селян церкву

Священики і громада УАПЦ села Троїцького

У селі Троїцьке Глобинського району на Полтавщині відбувся конфлікт між вірянами Української автокефальної церкви (УАПЦ) і Української Православної церкви Московського патріархату (УПЦ (МП)). Отець Богдан перейшов із УАПЦ до Московського патріархату. Після трьох років служби прихожан вигнали із храму і зачинили металеві двері, написала Gazeta.ua.

Як зазначається, минулого понеділка, 26 червня, прихожани УАПЦ зібралися біля храму щоби виразити протест. За словами парафіянки УАПЦ Марії Найди, церкву у селі за військовими німецькими картами віднайшов у 2015 році отець автокефальної церкви Євген Пономаренко. Її побудували в 1833 році і за радянських часів зберігали тут зерно. Вона була закинута, мала напівзруйнований вигляд і заросла кущами.

«У нас не було церкви, тому вирішили відновити службу і приміщення. Місяцями вирубували чагарники і дерева, ремонтували будівлю. Рік тому отець Євген вирушив до АТО і став військовим капеланом. Із Полтави прислали отця Богдана, який перед Великоднем зрадив громаду і перейшов до Московського патріархату. Церкву для нас закрили, тому молились на порозі. Майно громади і касу забрали. Віднайшли стару хатину, в якій тепер правимо службу», - розповіла вона.

За словами сільського голови Любові Сніг, село розділилося. Усі хотіли мати в селі свій храм, а почались міжконфесійні сварки. «Я не приймаю жодну зі сторін. Чутки, що я когось схиляю на сторону Московського патріархату, то неправда. Якщо для села буде розвиток, то хай всі конфесії світу будуть у нас розбудовувати общини», - заявила голова сільради.

Між тим, за словами отця Богдана, який перейшов з УАПЦ до УПЦ (МП), люди самі сказали, що хочуть перейти в Московський патріархат. Він наголосив, що це канонічна церква, яку визнають у всьому світі. Також він повідоми що у Московському патріархаті йому пообіцяли знайти спонсорів, які відбудують церкву.

Отець Богдан перейшов з УАПЦ до УПЦ МП

Частина вірян не погоджується з такою ініціативою отця Богдана. Вони вважають перехід церковної громади до Московського патріархату спланованою операцією Росії. «Наші чоловіки і діти гинуть від рук Москви, а ми тут сепаратизм влаштували», - сказала місцева вірянка УАПЦ Людмила Бугрій.

Як повідомив журналіст Gazeta.ua, церква розташована на території місцевої агрофірми «Троїцька». Однак її головаМикола Мироненко нічого не знає про церкву і заявив, що по документах - це склад. «Зараз оформлюємо на нього документи. Керівництво в Києві вирішить кому передати храм - Київському, Московському патріархату чи ще якійсь церкві», - зазначив він.

Нагадаємо, у березні повідомлялося, що в Ужгороді через земельну ділянку побилися парафіяни УАПЦ та УПЦ (МП). Віряни не поділили земельну ділянку на Минайській вулиці, де обидві громади хочуть побудувати церкву.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук