На президентських виборах в Австрії переміг «зелений»

СвітЛюбко Петренко, 24 травня 20161880
На президентських виборах в Австрії переміг «зелений»
Александр Ван дер Беллен

Екс-лідер Партії зелених Александр Ван дер Беллен переміг за підсумками другого туру президентських Виборів в Австрії. Він набрав 50,35 відсотка голосів. Його суперник, кандидат від правопопулістської Австрійської партії свободи (АПС) Норберт Гофер отримав 49,64 відсотка голосів.

Таким чином, перевага на користь Ван дер Беллена становить трохи більше 31 тисячі голосів – повідомило радіо  Deutsche Welle. Явка в другому турі виборів становила 72,7 відсотка.

Гофер уже визнав свою поразку. «Я дякую вам за велику підтримку Звичайно, мені сьогодні сумно. Я залишуся вірним вам і внесу свій вклад в позитивне майбутнє Австрії», - написав він у своєму Facebook’у.

Другий тур президентських виборів в Австрії відбувся 22 травня, але остаточні результати були оголошені тільки наступного дня в зв'язку з тим, що голоси тих, хто брав участь у виборах поштою (близько 14 відсотків виборців) були пораховані пізніше.

Перший тур виборів відбувся 24 квітня, за його підсумками Гофер набрав 35% Ван дер Беллен – 21%. Кандидати від політичних сил, що входять в правлячу коаліцію – Соціал-демократичної партії Австрії і Австрійської народної партії – вперше за повоєнний час не пройшли до другого туру голосування.

Норберт Гофер займає жорстку позицію щодо євроінтеграції, він також використовує антиміграційну риторику, стверджуючи, що біженці тільки витрачають гроші платників податків і скоюють злочини. Ван дер Беллен формально виступає на виборах як незалежний кандидат, але його кампанію підтримують зелені. Він дотримується лівоцентристських поглядів і підтримує подальшу євроінтеграцію.

В Австрії президент обирається всенародним голосуванням терміном на 6 років і виконує в основному репрезентативні функції, виконавчу гілку влади очолює федеральний канцлер. При цьому президент є головнокомандувачем збройних сил і в деяких випадках може відправити у відставку канцлера і розпустити парламент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук