На «Простір Синагог» у Львові вже зібрали понад ₴1 млн

На «Простір Синагог» у Львові вже зібрали понад ₴1 млн
Роботи зі створення зеленої зони біля «Золотої Рози» відновляться найближчим часом

На проект зі збереження руїн львівської синагоги «Золота Роза» та створення біля неї меморіального громадського простору вже зібрали понад 1 млн грн благодійних пожертв. Мова іде про благодійні пожертви і кошти з міського бюджету. Про це повідомляють організатори кампанії зі збору коштів.

Міжнародну кампанію зі збору коштів на проект «Простір Синагог» оголосили у листопаді 2015 року. За цей час організатори зібрали 1 125 000 грн. Цих грошей вистачить, щоб продовжити роботи на території меморіального громадського простору. Але збір коштів триває, адже дефіцит бюджету проекту на сьогодні складає € 31 500.

Вигляд «Золотої рози» зсередини: липень 2015-го та лютий 2016-го (фото: «Простір Синагог»)

Гроші на створення меморіального комплексу збирають як завдяки індивідуальним пожертвам на офіційному сайті «Простору Синагог» (більшість з яких лишаються анонімними), так і завдяки міжнародним краудфандинговим кампаніям.

Зокрема, до збору коштів на створення інсталяці «Увіковічнення», яку розташують між залишками синагоги «Золота Роза» та помаркованим фундаментом Будинку Навчання (Бейт Гамідрашу), залучили ізраїльські громадські організації «Gesher Galicia» та «Association of the Commemoration of Lwow Jewish Heritage and Sites». Також значну частину коштів вдалося закласти до бюджету міста на 2016 рік.

Вигляд Золотої рози» зсередини: липень 2015-го та лютий 2016-го (фото: «Простір Синагог»)

За словами організаторів, завершення маркування фундаменту Будинку Навчання і створення тут зеленої зони, а також фінальні консерваційні роботи на ділянці «Золотої Рози» продовжать навесні, щойно дозволять погодні умови.

Нагадаємо, проект «Простір Синагог» передбачає створення меморіального громадського простору на тій ділянці єврейського кварталу Львова, де до 1942 року стояли дві синагоги та Бейт Гамідраш (Будинок Навчання).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук