На Рівненщині знають, як вдвічі збільшити урожай картоплі
На Рівненщині планують вирощувати елітну картоплю. Використання насіння елітної картоплі може вдвічі збільшити врожай.
Про це кореспондентові ZAXID.NET повідомив керівник групи радників голови Рівненської ОДА Олександр Чуприна. «Люди роками саджають одні й ті ж сорти, що спричиняє втрату продуктивності та виродження культури. Ми зобов’язали спеціалізовані центри та аграрні інститути побувати у кожному селі і розповісти господарникам про елітні сорти, щоб люди на них переходили»,- сказав О.Чуприна.
За його словами, на Рівненщині поки що є лише два підприємства, які займаються вирощуванням елітної картоплі. Приватне підприємство "Світанок" щороку купує в українських інститутах 15 пробірок із зразками нових видів культури. Розмножуючи їх, отримує елітні сорти. У підприємстві "Мальвіна" картоплю в пробірках не вирощують. Там розмножують вже готову картоплю. За словами агронома цього фермерського господарства Віталія Цимбалюк, елітні сорти приносять більші прибутки, ніж звичайні. «У нас урожайність після того, як ми перейшли на нові сорти якісного насіння, збільшилася у два рази. Кожен такий новий сорт у нас можна вирощувати приблизно 7-9 років. Далі потрібно знову переходити на новий сорт»,- сказав В.Цимбалюк.
Заступник директора Департаменту розвитку Міністерства агрополітики Михайло Мельник, який із робочою поїздкою відвідав Рівненщину, розповів, що держава може допомогти тим господарствам, які не мають грошей на вирощування елітної картоплі. «На Рівненщині та й у багатьох інших областях вирощують картоплю переважно фермерські та одноосібні господарства, які не мають коштів на високоякісне насіння. Один із виходів компенсація витрат на посівний матеріал з бюджету. А для реалізації готової продукції потрібно створити гуртові ринки. Вже є розроблена державна програма створення таких ринків. Верховною Радою прийнято відповідний Закон про гуртові ринки. Все це направлено на те, щоб допомогти селянам реалізувати їхню продукцію. В результаті цього високоякісне насіння селянин купуватимуть за ціною фуражного і отримуватимуть кількісний і якісний показник одночасно. Головне, щоб вони хотіли цим займатись»,- сказав М.Мельник.